Prawdziwy wysyp nowych aplikacji dla miłośników mobilnej fotografii i wideo. Wszystkie przygotowało Google

W ramach programu Google określanego mianem "appsperiments", czyli aplikacji eksperymentalnych, użytkownicy Androida oraz iOS dostają do zabawy trzy nowe produkty przeznaczone dla fanów zabawy z mobilną fotografią. Warto przyjrzeć im się bliżej.

Pierwsza z aplikacji o nazwie Storyboard dostępna jest wyłącznie dla posiadaczy smartfonów z Androidem. Po wskazaniu klipu wideo automatycznie wybiera z niego sześć kadrów i układa z nich coś na kształt krótkiego komiksu lub fotostory. Jeśli nie podoba nam się efekt finalny, możemy skorzystać z funkcji odświeżenia, a jak zapewnia Google, kombinacji szablonów oraz ramek raczej nam nie zabraknie.

embed

Nazwa kolejnej aplikacji mówi sama za siebie. Selfissimo! to gratka dla miłośników zdjęć typu selfie. Możecie ją potraktować jak osobistą fotobudkę. Program wykonuje serię czarno-białych zdjęć, a jedyne co trzeba robić to zmieniać pozę. Selfissimo! automatycznie wykrywa zatrzymanie ruchu w kadrze i strzela kolejne ujęcie do kolekcji. Gotowe zdjęcia możemy udostępnić w formie miniaturek, tak jak w przypadku standardowej fotobudki.

embed

Ostatnia z propozycji dla równowagi przeznaczona jest wyłącznie dla posiadaczy telefonów Apple. Zadanie Scrubbies to remix treści wideo. Przeciągamy palcem po ekranie i w ten sposób kontrolujemy odtwarzanie filmu i zapętlamy wybrane fragmenty. Sekwencja ruchów zapisywana jest w nowym pliku i w ten sposób powstaje nowa kompozycja. Google już teraz zapowiada, że to dopiero początek “appsperiments”, zatem w przyszłości możemy liczyć na więcej.

embed

Czytaj też: Na taką funkcję czekamy. Android 8.1 wskazuje aplikacje, które nadmiernie obciążają baterię smartfonu

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o: