Kto może mieć pierwszy na świecie smartfon z czytnikiem linii papilarnych w ekranie? To dopiero zaskoczenie

Wygląda na to, że jeden z producentów smartfonów kuje żelazo póki gorące i przygotowuje właśnie pierwszy na świecie model z nowym zintegrowanym z ekranem skanerem odcisków palców od Synaptics. Co to za firma? Nie, to nie Samsung.

Dosłownie przed chwilą informowaliśmy o rewolucyjnym rozwiązaniu Synaptics, umożliwiającym zastosowanie czytnika linii papilarnych bezpośrednio w ekranie smartfonu. Słynny producent touchpadów i skanerów odcisków palców planuje pokazać demo swojego nowego produktu na styczniowych targach CES 2018, a już teraz jedna z topowych marek rozpoczęła produkcję pierwszego smartfonu z sensorem Clear ID.

Wbrew wcześniejszym spekulacjom wszystko wskazuje na to, że nie będzie to Samsung. Owszem, Synaptics wskazywało na rozpoczęcie rozmów z pięcioma największymi producentami smartfonów, jednak z tego grona na czoło wybiła się chińska marka Vivo. Egzemplarz przedprodukcyjny również zostanie pokazany w Las Vegas, a z opinii testerów wynika, iż nowa technologia jest bardzo szybka w działaniu.

Co ciekawe, to właśnie Vivo pokazało jakiś czas temu prototyp smartfonu z czytnikiem linii papilarnych zintegrowanym z ekranem. W tamtym wypadku za technologię odpowiadał jednak Qualcomm. Niestety podczas testów okazało się, że dostarczony sensor nie spełnia jednak oczekiwań Chińczyków - działa zbyt wolno. Decyzja o zmianie dostawcy to duży cios dla słynnego producenta procesorów mobilnych.

Czytaj też: Skaner odcisków palców ukryty w ekranie. Pierwsze smartfony z takim rozwiązaniem już wkrótce na rynku

Vivo nie jest pierwszą marką, jaka przychodzi na myśl w kwestii największych producentów smartfonów. Tymczasem firma należąca do konglomeratu BBK Electronics mającej w swoim portfolio również Oppo i OnePlus znajduje się obecnie na szóstym miejscu na świecie według rankingu analityków z IDC. Jeszcze w pierwszym kwartale 2017 roku był w pierwszej piątce.

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o: