Tajemniczy telefon od Nokii otrzymał certyfikację. Źródło przecieku sugeruje obecność dawno niewidzianej funkcji

Zagadkowe urządzenie od Nokii, które właśnie uzyskało certyfikat FCC zauważyli sami internauci. Co ciekawe, telefon może nieco odstawać od modeli, do których przyzwyczaiło nas w ostatnim czasie HMD Global.

O samym telefonie Nokii kryjącym się pod symbolem kodowym TA-1047 na razie wiadomo stosunkowo niewiele. Na razie ujawniono między innymi jego podstawowe wymiary (68 x 133 mm przy przekątnej mniej więcej 5,5 cala) oraz informacje o zastosowaniu dwóch kart SIM, technologii Bluetooth 4.2, antenie FM oraz wsparciu dla technologii LTE. Kwestia ostatecznego wyglądu nadal pozostaje tajemnicą.

Co ciekawe, jedno z anonimowych źródeł przecieku wskazuje na obecność nieco już zapomnianej funkcji w telefonach Nokii, a mianowicie fizycznej klawiatury QWERTY pod ekranem. Z informacji opublikowanych w serwisie NokiaPowerUser wynika, że telefon ma mieć przy tym stosunkowo niewielki kwadratowy ekran o przekątnej zaledwie 3,3 cala i rozdzielczości 480 x 480 pikseli.

Czytaj też: Nokia 2 zaprezentowana. Bateria wytrzyma dwa dni. Ale to smartfon dla wyjątkowo cierpliwych

Spekuluje się również o użyciu bazowego chipsetu Qualcomma - Snapdragona 205. To może z kolei sugerować, że nie będzie to typowy smartfon z Androidem, a raczej prosty telefon komórkowy z dodatkowymi funkcjami. Zarządzanie weźmie na siebie prosty i bazujący na HTML5 system Kai OS.

W modyfikacji systemów HMD Global ma już pewne doświadczenie po ostatnich zabawach z platformą S30+ dla telefonu Nokia 3310 w wersji 3G.

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o: