Dziecinna wpadka Elona Muska. Przez przypadek podał swój prywatny numer milionom osób

Elon Musk omyłkowo opublikował swój numer telefonu w internecie. Mogło go zobaczyć prawie 17 mln ludzi. Przedsiębiorca był więc zmuszony zmienić telefon.

Nawet takim osobom jak Elon Musk zdarza się popełnić sporą gafę w internecie. Niezwykle zapracowany szef m.in. Tesli i SpaceX o dziwo znajduje czas na prowadzenie swojego konta na Twitterze, które obserwuje aż 16,7 mln osób.

Ostatnio musiał jednak nie zauważyć, że zamiast wysłać prywatną wiadomość, publikuje post na Twitterze:

Masz chwilkę, żeby pogadać? Mój numer to...

Wiadomość miała zostać wysłana do Johna Carmacka, dyrektora technologicznego w należącej do Facebooka firmie Oculus. Mógł ją jednak zobaczyć niemal każdy.

Niedługo później Musk zorientował się w sytuacji i usunął felerny tweet. W internecie jednak nic nie ginie - użytkownicy serwisu zdążyli zrobić screeny wiadomości. Ci bardziej ciekawscy próbowali też zadzwonić do szefa Tesli.

Jak donosi CNBC, opublikowany numer jest już nieaktywny. Można jedynie usłyszeć nagranie pochodzące z gry God of War:

Na bogów, udało ci się. Znalazłeś sposób, żeby do mnie dotrzeć. Gratulacje i szacunek.

Zdarzenie wywołało sporo szumu w internecie. Zaczęto podejrzewać, że Musk jest zainteresowany współpracą z Johnem Carmackiem i - być może także - wejściem w branżę VR. Rzecznik prasowy Facebooka szybko poinformował, że Carmack nie zamierza opuszczać firmy.

O czym Elon Musk chciał rozmawiać z szefem Oculusa na razie nie wiadomo.

---

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o: