Elon Musk publikuje zdjęcia gigantycznej rakiety Falcon Heavy. Wkrótce wystrzeli Teslę w stronę Marsa

Rakieta Falcon Heavy od SpaceX jest już w hangarze na przylądku Canaveral na Florydzie i czeka na swój styczniowy debiut. Elon Musk nie kryje ekscytacji, dzieląc się ze światem kilkoma zdjęciami tej ogromnej maszyny na Twitterze.

Falcon Heavy to najcięższa z będących obecnie w użytku rakiet nośnych na świecie. Pod tym względem przewyższał ją jedynie Saturn V uczestniczący w słynnej księżycowej misji Apollo. Co ciekawe, rakieta SpaceX wystartuje z tego samego miejsca, z którego na swoją podróż wyruszali członkowie misji Apollo 11.

Falcon Heavy mierzy aż 70 metrów wysokości, a każdy z trzech głównych modułów mających wynieść całą konstrukcję na orbitę zawiera po 9 silników rakietowych typu Merlin. Siłę ciągu Falcon Heavy można porównać do mniej więcej osiemnastu samolotów pasażerskich Boeing 747.

Czytaj też: Dziecinna wpadka Elona Muska. Przez przypadek podał swój prywatny numer milionom osób

Ostatecznej daty startu rakiety jeszcze nie ustalono, jednak wiadomo, że nastąpi ona w styczniu 2018 roku. Wiele wskazuje na to, że na pokładzie znajdzie się należąca do Elona Muska wiśniowa Tesla Roadster. Dowód poniżej.

Jakby tego było mało, wystrzelony w kierunku Marsa ładunek będzie nieustannie odtwarzać pochodzącą z 1969 roku piosenkę Davida Bowiego "Space Oddity".

Bizsylwetka: Elon Musk - miliarder, który chce uratować świat

Więcej o: