Oto pierwszy na świecie powerbank wykorzystujący akumulatory z grafenem. Bezpieczny i szybki

Już w kwietniu przyszłego roku do klientów trafi pierwszy na świecie powerbank z akumulatorami wykorzystującymi grafen. Projekt błyskawicznie zebrał niezbędne fundusze na rozpoczęcie produkcji przez serwis Kickstarter.

Szybkość ładowania baterii smartfonów to jedno, ale czas potrzebny do naładowania samego powerbanka ma również spore znaczenie. W tym względzie produkt o nazwie Apollo ma się czym pochwalić.

Akumulator o pojemności 6000 mAh naładujemy do pełna w zaledwie 20 minut. Znajdująca się w zestawie ładowarka USB-C ma moc 60 W. Natomiast moc na wyjściu to 40 W. Powerbank naładuje baterię w iPhonie X w mniej więcej 1,5 godziny.

 

Oczywiście z zastosowania grafenu płyną również inne zalety. Najważniejsza z nich to bezpieczeństwo i zmniejszony efekt nagrzewania się ogniwa, nawet przy maksymalnym obciążeniu. Akumulatory Apollo wytrzymują bez problemu nawet 10 tys. cykli ładowania.

Urządzenie o wymiarach 13 x 75 x 160 mm waży 210 gramów, a jego koszt ustalono na 59 dolarów.

Czytaj też: Grafen w bateriach smartfonów pozwoli naładować je pięciokrotnie szybciej. To może być rewolucja

Produkt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Potrzebne na jego realizację 10 tys. dolarów zebrano błyskawicznie, a na obecną chwilę licznik przebija już poziom 25 tys. dolarów. Do końca zbiórki zostało jeszcze ponad 30 dni. Pierwsze egzemplarze powerbanka Apollo z grafenowymi akumulatorami trafią do klientów dopiero w kwietniu 2018 roku. Za dostarczenie samych ogniw odpowiedzialna jest firma CellsX.

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o: