Nie grałeś jeszcze w Wiedźmina 3? Teraz masz dodatkowy powód. Gra będzie wyglądać jeszcze lepiej

Daniel Maikowski
Znakomita gra polskiego studia CD Projekt RED ma "na karku" już ponad 2,5 roku, ale pod względem wizualnym absolutnie się nie zestarzała. Ba! Teraz na konsolach Xbox One X i PS4 Pro ma wyglądać jeszcze lepiej.

"Wiedźmin 3: Dziki Gon" otrzymał aktualizację, która wzbogaca oprawę wizualną gry na konsoli Xbox One X. Kilka tygodni temu podobną łatkę otrzymali użytkownicy PS4 Pro.

Jaki zmian możemy się spodziewać? Najważniejsza z nich to dwa tryby graficzne. Z poziomu ustawień gry możemy wybierać między "Trybem 4K", a "Trybem Wydajności".

Wiedźmin 3: Dziki GonWiedźmin 3: Dziki Gon fot. CD Projekt Red

TRYB 4K - obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 4K i maksymalnie 30 klatkach na sekundę.  W przypadku gry na ekranie, który nie wspiera rozdzielczości 4K, grafika ulepszana jest poprzez skalowanie obrazu do faktycznego rozmiaru ekranu.

Wiedźmin 3: Dziki GonWiedźmin 3: Dziki Gon fot. CD Projekt Red

TRYB WYDAJNOŚCI -  rozdzielczość wyświetlanego obrazu skaluje się dynamicznie między 1080p, a 4K, by umożliwić nam rozgrywkę nawet w 60 klatkach na sekundę. 

Warto zaznaczyć, że oba tryby graficzne oferują wsparcie dla technologii HDR, która pozwala wyświetlić obraz o dużej rozpiętości tonalnej. Wkrótce pojawi się również aktualizacja gry, która wprowadzi obsługę technologii HDR na konsoli PS4 Pro.

Więcej o technologii HDR przeczytasz w tym miejscu.

Oto pełna lista zmian, które wprowadza aktualizacja 1.60 dla gry "Wiedźmin 3":

  • 2 nowe tryby graficzne: Tryb 4K i Tryb Wydajności;
  • obsługa rozdzielczości 4K;
  • obsługa HDR;
  • wyższej jakości cienie, filtrowanie tekstur i efekty cieniowania (ambient occlusion);
  • tekstury wyższej rozdzielczości ;
  • dynamiczne skalowanie rozdzielczości (od 1080p do 4K).
Więcej o: