A to dopiero niespodzianka. Kolejna wersja legendarnej Nokii 3310. Tym razem z jeszcze szybszym internetem

HMD Global nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa w kwestii odświeżonej wersji kultowego telefonu komórkowego Nokia 3310. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku dostaniemy już trzecią odsłonę urządzenia, tym razem wyposażoną w modem LTE.

Nokia 3310 4G uzyskała właśnie certyfikat chińskiej organizacji TENAA dopuszczającej elektronikę do sprzedaży na terenie Państwa Środka. Według niepotwierdzonych do tej pory informacji telefon może zadebiutować podczas targów MWC 2018 w Barcelonie na przełomie lutego i marca.

Sporą ciekawostką może być tu wzmianka o systemie YunOS. To oparta na rozwiązaniach cloud computing wersja Androida przeznaczona dla urządzeń IoT (internetu rzeczy) i rozwijana przez Alibaba Group. Według danych z maja 2017 roku liczba aktywnych urządzeń z YunOS przekroczyła poziom 157 mln.

Warto przypomnieć, że będzie to już trzecia wersja odświeżonej Nokii 3310. Pierwsza odsłona wspierała wyłącznie sieci 2G. We wrześniu HMD Global zdecydowało się udostępnić drugi wariant telefonu, tym razem z obsługą 3G. Oczywiście o internetowych szaleństwach w przypadku takiej komórki mowy być nie może.

Czytaj też: Nowa wersja odświeżonej Nokii 3310 trafia do Europy. Tym razem z obsługą 3G

Nokia 3310 4G (TA-1077) w porównaniu do wcześniejszych wersji nie wnosi zbyt wiele nowości widocznych gołym okiem. Dostaniemy ponownie więcej miejsca na dane, niż w pierwszym modelu (64 MB zamiast 16). Reszta specyfikacji technicznej nie została jeszcze ostatecznie potwierdzona. Na więcej szczegółów musimy zatem cierpliwie poczekać.

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o: