Czy Nokia odbuduje swoją pozycję na rynku? Jest na dobrej drodze. Spora w tym zasługa kultowego telefonu

Według danych analityków Counterpoint Research, w trzecim kwartale 2017 roku HMD Global sprzedało 2,8 mln egzemplarzy smartfonów z logiem Nokia. O wiele lepiej wyglądają jednak wyniki jakie firma odniosła w sektorze prostych telefonów komórkowych.

Od sierpnia do września do rąk klientów na całym świecie trafiło 13,5 mln komórek Nokii. Jeśli chodzi o ten segment HMD Global uplasowało się na 3 pozycji. W smartfonach firma ma jeszcze wiele do zrobienia, bo wynik osiągnięty w trzecim kwartale 2017 roku daje jej dopiero 16 miejsce w rankingu producentów pod względem liczby sprzedanych sztuk. Łączne statystyki Counterpoint Research stawiają Nokię na 8 miejscu na świecie.

Prawdziwym sukcesem dla marki okazało się jednak wskrzeszenie kultowego modelu telefonu komórkowego Nokia 3310. Pierwsze wcielenie jednego z najpopularniejszych telefonów na świecie zadebiutowało w 2000 roku. Dokładnie 17 lat później przyszła pora na reaktywację, która w znacznym stopniu napompowała wyniki sprzedaży w tym segmencie. Producent wprowadza do obiegu już trzecią wersję urządzenia, tym razem z obsługą 4G.

Czytaj też: A to dopiero niespodzianka. Kolejna wersja legendarnej Nokii 3310. Tym razem z jeszcze szybszym internetem

Powodów do satysfakcji w zarządzie HMD Global nie powinno zabraknąć. W segmencie smartfonów w pierwszej połowie 2017 roku udało się sprzedać łącznie 1,5 mln egzemplarzy i można mieć wrażenie, że Nokia dopiero zaczyna nabierać wiatru w żagle. Z pewnością wiele się tu jeszcze zadzieje, bowiem liczba premier jakie czekają nas w najbliższej przyszłości z pewnością nie rozczaruje nawet najbardziej wymagających konsumentów.

Nie znamy jeszcze wyników sprzedaży za ostatni kwartał ubiegłego roku, jednak należy się spodziewać, że wspomniany wcześniej wiatr będzie mocno i skutecznie wiał w żagle fińskiego HMD Global. Oczywiście wiele zależy tu od kolejnych premier i to w obu segmentach (smartfony oraz telefony komórkowe). Czy Nokia zdecyduje się po raz kolejny uderzyć w sentymentalną nutę i wskrzesić kolejny ze swoich kultowych modeli z przeszłości?

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o:
Komentarze (15)
Czy Nokia odbuduje swoją pozycję na rynku? Jest na dobrej drodze. Spora w tym zasługa jednego kultowego telefonu
Zaloguj się
 • balerina53

  Oceniono 2 razy 2

  ...ja się nie dałam nabrać na kupno Nokii...

 • wielkigatsby33

  Oceniono 3 razy 1

  Niechby Nokia zapełniła lukę w telefonach z bezramkowcami o wymiarach 4,0 - 4,7 cala, z czystym Androidem i w miarę dobrą baterią, to by było miło i na pewno dla nich korzystnie.

 • czyzyk546

  0

  Jestem szczęśliwym posiadaczem nokia 8 działa bezbłędnie na tym Androidzie

 • 0

  Nokia 6 w nowej wersji prezentuje się świetnie i ma zaskakująco małe rozmiary jak na telefon 5,5 cala. Jeżeli cena będzie zachęcająca (a wygląda na to, że będzie), to nie wykluczam że kupię. Brakuje na rynku za to BARDZO co lepszych telefonów z małymi ekranami - jeden Sony z serią Compact to za mało, zwłaszcza że nie każdy lubi Sonowe nakładki na system. Czysty Android rządzi :) i tu wcale bym się nie obraził, gdyby Nokia pochyliła się też nad tą zapomnianą klasą telefonów - z ekranami poniżej 5 cali.

 • maciacho30

  Oceniono 1 raz -1

  A mogli posłuchać Polaka który tam zarządzał, a nie zwalniać go! Poczytajcie a dowiecie się dlaczego debilni finowie położyli tą firmę?!

 • nostradrianus

  Oceniono 1 raz -1

  Ale Nokia to teraz Microsoft z systemem równie idealnym jak Symbian kiedyś. HND Global to jakaś chińska podróbka jak MyPhone albo gorzej

 • popijajac_piwo

  Oceniono 1 raz -1

  Chiński garaż Nokia odbudowuje co?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX