Czy Nokia odbuduje swoją pozycję na rynku? Jest na dobrej drodze. Spora w tym zasługa kultowego telefonu

Według danych analityków Counterpoint Research, w trzecim kwartale 2017 roku HMD Global sprzedało 2,8 mln egzemplarzy smartfonów z logiem Nokia. O wiele lepiej wyglądają jednak wyniki jakie firma odniosła w sektorze prostych telefonów komórkowych.

Od sierpnia do września do rąk klientów na całym świecie trafiło 13,5 mln komórek Nokii. Jeśli chodzi o ten segment HMD Global uplasowało się na 3 pozycji. W smartfonach firma ma jeszcze wiele do zrobienia, bo wynik osiągnięty w trzecim kwartale 2017 roku daje jej dopiero 16 miejsce w rankingu producentów pod względem liczby sprzedanych sztuk. Łączne statystyki Counterpoint Research stawiają Nokię na 8 miejscu na świecie.

Prawdziwym sukcesem dla marki okazało się jednak wskrzeszenie kultowego modelu telefonu komórkowego Nokia 3310. Pierwsze wcielenie jednego z najpopularniejszych telefonów na świecie zadebiutowało w 2000 roku. Dokładnie 17 lat później przyszła pora na reaktywację, która w znacznym stopniu napompowała wyniki sprzedaży w tym segmencie. Producent wprowadza do obiegu już trzecią wersję urządzenia, tym razem z obsługą 4G.

Czytaj też: A to dopiero niespodzianka. Kolejna wersja legendarnej Nokii 3310. Tym razem z jeszcze szybszym internetem

Powodów do satysfakcji w zarządzie HMD Global nie powinno zabraknąć. W segmencie smartfonów w pierwszej połowie 2017 roku udało się sprzedać łącznie 1,5 mln egzemplarzy i można mieć wrażenie, że Nokia dopiero zaczyna nabierać wiatru w żagle. Z pewnością wiele się tu jeszcze zadzieje, bowiem liczba premier jakie czekają nas w najbliższej przyszłości z pewnością nie rozczaruje nawet najbardziej wymagających konsumentów.

Nie znamy jeszcze wyników sprzedaży za ostatni kwartał ubiegłego roku, jednak należy się spodziewać, że wspomniany wcześniej wiatr będzie mocno i skutecznie wiał w żagle fińskiego HMD Global. Oczywiście wiele zależy tu od kolejnych premier i to w obu segmentach (smartfony oraz telefony komórkowe). Czy Nokia zdecyduje się po raz kolejny uderzyć w sentymentalną nutę i wskrzesić kolejny ze swoich kultowych modeli z przeszłości?

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o: