Apple oficjalnie zapowiada nową wersję iOS. Faktycznie będzie wskaźnik zużycia baterii

Apple zapowiedziało kolejną wersję systemu iOS dla iPhone'ów. Tym samym dowiedzieliśmy się, że na pokładzie znajdzie się zapowiadana, niezwykle ważna funkcja.

Mowa o iOS w wersji 11.3. To większe uaktualnienie, które przyniesie kilka ważniejszych nowości. Najistotniejszą jest oczywiście nowa funkcja w sekcji ustawień dotyczących baterii.

Wskaźnik zużycia baterii

Apple zapowiadało to już wcześniej, teraz wiemy, że stanie się to już w najbliższym dużym wydaniu systemu. Zostanie tam dodany wskaźnik informujący użytkownika o tym, czy bateria wymaga już wymiany.

To pokłosie głośnej grudniowej afery. Przyparte do muru Apple przyznało wtedy, że celowo spowalnia pracę starszych telefonów z nadgryzionym jabłkiem w logo. Oczywiście dla naszego dobra.

Zdaniem Apple wydajność musi być obniżana, aby zapobiec nagłemu, dużemu poborowi mocy, co w przypadku iPhone'ów ze starszymi akumulatorami może skutkować nagłym wyłączeniem się telefonu.

Gdy nowy iOS będzie gotowy, użytkownicy będą mieli wybór, który powinni mieć od dawna. Samodzielnie sprawdzą stan ogniwa i zdecydują czy zaryzykować wyłączenie tej, niezwykle denerwującej funkcji (tak, zdaniem Apple to funkcja).

Pozostałe nowości

Poza tym nowy iOS przyniesie jeszcze kilka nowości. Warto wymienić tu pojawienie się tzw. "Business Chat". Ta opcja dostępna będzie w aplikacji iMessage i ułatwi służbowe kontakty.

Poza tym użytkownicy doczekają się czterech nowych Animoji, które zobaczyć możecie pod tym linkiem. Razem ze wcześniej wprowadzonymi użytkownicy będą mieli już 16 ikonek. Dodatkowo Apple doda kilka jeszcze mniejszych nowości i usprawnień.

iOS 11.3 w wersji beta jest już w rękach beta testerów. Niestety pozostali użytkownicy iPhone'ów będą musieli na niego jeszcze chwilę poczekać. Wiadomo na razie, że pojawi się wiosną.

---

Magdalena Kruszewska: Zarządzanie strachem podcina ludziom skrzydła i odbiera im kreatywność [NEXT TIME]

Więcej o: