Takiej baterii w smartfonie jeszcze nie było. Chiński producent zamierza pobić rekord pojemności

Do tej pory za smartfon z baterią o największej pojemności na rynku uchodził Doogee BL 12000. Wszystko wskazuje na to, że zostanie niedługo zdetronizowany przez inną chińską markę. Do pobicia rekordu 12 000 mAh szykuje się bowiem Ulefone.

Ulefone Power 3 Max, do którego premiery przygotowuje się chiński producent będzie mieć na pokładzie baterię o pojemności aż 13 000 mAh. Dla porównania większość typowych smartfonów może liczyć na akumulator o pojemności od 3000 do 4000 mAh. To co proponuje w nowym modelu Ulefone znajdujemy zazwyczaj pod postacią zewnętrznego powerbanka.

Już podstawowy model Ulefone Power 3 może się pochwalić ponadprzeciętną pojemnością baterii - w tym kontekście 6080 mAh robi spore wrażenie. Oczywiście warto mieć na uwadze fakt, że pojemność akumulatora ostatecznie nie przesądza o tym, czy faktycznie telefon będzie najdłużej działającym urządzeniem na rynku. Z pewnością nie będzie jednak należeć do najbardziej smukłych.

Ulefone Power 3 MaxUlefone Power 3 Max fot. Gizchina

Trend superpojemnych baterii w smartfonach nie jest bynajmniej nowy. Już kilka lat temu na rynku zaczęły się pojawiać modele oferujące ponadprzeciętnie baterie daleko wykraczające parametrami poza to, do czego przyzwyczaili nas najwięksi producenci. Do tej pory tego typu konstrukcje były domeną niewielkich chińskich producentów, których smartfony odstawały pod względem jakości i wydajności od topowych marek.

Czytaj też: Ładujesz w ten sposób swój telefon? Możesz łatwo zniszczyć baterię [PORADNIK]

Na razie producent nie ujawnia dalszych szczegółów technicznych dotyczących modelu Power 3 Max. Nie znamy również ostatecznej daty premiery. Możemy się jedynie domyślać, że podobnie jak Ulefone Power 3, którego kupimy w sklepie GearBest za równowartość niecałych 230 dolarów (około 800 zł) będzie dość atrakcyjny cenowo. Z tego między innymi słynie ta chińska marka.

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o: