W kwietniu komputery z tą wersją Windows mogą stać się szybsze. Microsoft szykuje też inne zmiany

Robert Kędzierski
Microsoft zapowiada zmiany w Windows 10. Ci, którzy używają systemu do profesjonalnych rozwiązań powinni odczuć różnicę. Zmian jest więcej.

Microsoft zapowiada wprowadzenie dość istotnej zmiany do Windows 10 w wersji Pro. Wraz z aktualizacją, która powinna trafić do użytkowników w okolicach kwietnia umożliwi korzystanie z nowego planu zasilania o nazwie "Trybu Najwyższej Wydajności" (Ultimate Performance). 

Opcja ta pozwoli użytkownikom stacji roboczych w dowolnym momencie zwiększyć wydajność. W zamian za nieco zwiększone zużycie mocy zlikwidowane zostaną wszelkie opóźnienia w przetwarzaniu danych. 

Ultimate Performance ma zwiększyć wydajność stacji roboczychUltimate Performance ma zwiększyć wydajność stacji roboczych Fot. Microsoft

To nie jedyne zmiany, które czekają użytkowników Windows. Microsoft pracuje bowiem na inną aktualizacją. Powinna być gotowa pod koniec tego roku. 

Więcej zmian

Microsoft wyjaśnia na swoim blogu, że w Windows Pro zostanie wprowadzonych więcej zmian mających na uwagę podniesienie produktywności. Jedną ze zmian będzie nieco zmieniony wygląd menu startowego - główne miejsce w nim zajmą profesjonalne aplikacje zamiast gier i rozwiązań typowo konsumenckich. 

Microsoft dla profesjonalistów

Zmiany w Windows 10 Pro nie są jedynymi, które mają przyciągnąć użytkowników biznesowych. Wcześniej Microsoft zapowiadał wprowadzenie nowej wersji systemu - Windows 10 Pro for Workstations.  Windows specjalnie dla stacji roboczych wprowadza kilka nowości takich jak nowy system plików ReFS (Resilient File System). 

Czytaj też: Jak "Piratka z Doliny Krzemowej" stworzyła ikony, które zmieniły historię komputerów. 

Również użytkownicy domowi mogą liczyć na nowe wersje systemu. System o roboczej nazwie Polaris będzie przeznaczony na urządzenia z procesorami x86 - komputery stacjonarne, laptopy i hybrydy. W odróżnieniu od obecnie dostępnych "okienek" Polaris będzie  oparty na nowym rdzeniu o nazwie Windows Core OS. To narzędzie modułowe, które pozwala w wygodny dla programistów sposób dobierać określone elementy systemu operacyjnego. W praktyce system powinien być lżejszy i mniej "zasobożerny". 

Microsoft ciągle pracuje nad rozwijaniem swojego systemu rozumiejąc, że użytkownicy mają różne oczekiwania i potrzeby. Wkrótce Windows 10 powinien lepiej spełniać oczekiwania wszystkich konsumentów. 

***

iPad Pro vs Surface Pro 4

Więcej o:
Komentarze (34)
W kwietniu komputery z tą wersją Windows mogą stać się szybsze. Microsoft szykuje też inne zmiany
Zaloguj się
 • dupajasi0

  Oceniono 23 razy 9

  Ciekawe kiedy MS wprowadzi do 10 tryb poprawnego działania? Bo jak na razie to trochę siara jest jak na najnowszych hiper kompach z Windows 10 nie działają poprawnie funkcje, z którymi bez problemu radzą sobie niemal muzealne złomy z Windows 7. ;-) Więc użytkownicy żądają dałngreja do 7. Tyle, że się nie da bo najnowszy sprzęt z 7 nie działa.

  P.S.
  I skończcie wredni oszuści z gw łączyć artykuły na stronie tak, że po zalogowaniu się wy 3.14 er dala mnie do innego artykułu a próba powrotu ładuje mi jeszcze inny artykuł. Takie lipne nabijanie klikalności to oszustwo. ;-)

 • ganro

  Oceniono 11 razy 7

  A wystarczyłoby wyłączyć trochę zbędnych serwisów i przestać szpiegować użytkowników, aby komputer przyspieszył bez dodatkowego zużycia prądu.

 • derp970

  Oceniono 10 razy 6

  "Microsoft wyjaśnia na swoim blogu, że w Windows Pro zostanie wprowadzonych więcej zmian mających na uwagę podniesienie produktywności. Jedną ze zmian będzie nieco zmieniony wygląd menu startowego - główne miejsce w nim zajmą profesjonalne aplikacje zamiast gier i rozwiązań typowo konsumenckich. "

  o ku..., a to dopiero zmiana nacelowana na produktywność! przesunięcie ikonek w menu :DDDDDD

  ja i mój linux już nie mogą się doczekać "wielkich zmian w windows 10" :DDDD

 • szejski

  Oceniono 4 razy 2

  No ja nie mogę... To oznacza,  że aktualnie stacje robocze z Win10 mają celowo zmniejszoną wydajność.

 • spider78

  Oceniono 6 razy 2

  Niech wreszcie zaczną słuchać użytkowników a nie marketoidów.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 10 razy 2

  microsoft to badziewiasta firma - nawet nie chce mi się już pisać czemu - każdy kto ma win10 (zwłaszcza) to doskonale wie

 • ksobier

  Oceniono 1 raz 1

  Windows 10 Pro for Workstations? A do czego był windows 10 pro do tej pory?

 • henio1946

  Oceniono 5 razy 1

  niech zrobią żeby się nie resetował przy byle czym jak tak dalej będzie to może parę lat wytrzyma.a mnie by wystarczył win xp.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX