W kwietniu komputery z tą wersją Windows mogą stać się szybsze. Microsoft szykuje też inne zmiany

Robert Kędzierski
Microsoft zapowiada zmiany w Windows 10. Ci, którzy używają systemu do profesjonalnych rozwiązań powinni odczuć różnicę. Zmian jest więcej.

Microsoft zapowiada wprowadzenie dość istotnej zmiany do Windows 10 w wersji Pro. Wraz z aktualizacją, która powinna trafić do użytkowników w okolicach kwietnia umożliwi korzystanie z nowego planu zasilania o nazwie "Trybu Najwyższej Wydajności" (Ultimate Performance). 

Opcja ta pozwoli użytkownikom stacji roboczych w dowolnym momencie zwiększyć wydajność. W zamian za nieco zwiększone zużycie mocy zlikwidowane zostaną wszelkie opóźnienia w przetwarzaniu danych. 

Ultimate Performance ma zwiększyć wydajność stacji roboczychUltimate Performance ma zwiększyć wydajność stacji roboczych Fot. Microsoft

To nie jedyne zmiany, które czekają użytkowników Windows. Microsoft pracuje bowiem na inną aktualizacją. Powinna być gotowa pod koniec tego roku. 

Więcej zmian

Microsoft wyjaśnia na swoim blogu, że w Windows Pro zostanie wprowadzonych więcej zmian mających na uwagę podniesienie produktywności. Jedną ze zmian będzie nieco zmieniony wygląd menu startowego - główne miejsce w nim zajmą profesjonalne aplikacje zamiast gier i rozwiązań typowo konsumenckich. 

Microsoft dla profesjonalistów

Zmiany w Windows 10 Pro nie są jedynymi, które mają przyciągnąć użytkowników biznesowych. Wcześniej Microsoft zapowiadał wprowadzenie nowej wersji systemu - Windows 10 Pro for Workstations.  Windows specjalnie dla stacji roboczych wprowadza kilka nowości takich jak nowy system plików ReFS (Resilient File System). 

Czytaj też: Jak "Piratka z Doliny Krzemowej" stworzyła ikony, które zmieniły historię komputerów. 

Również użytkownicy domowi mogą liczyć na nowe wersje systemu. System o roboczej nazwie Polaris będzie przeznaczony na urządzenia z procesorami x86 - komputery stacjonarne, laptopy i hybrydy. W odróżnieniu od obecnie dostępnych "okienek" Polaris będzie  oparty na nowym rdzeniu o nazwie Windows Core OS. To narzędzie modułowe, które pozwala w wygodny dla programistów sposób dobierać określone elementy systemu operacyjnego. W praktyce system powinien być lżejszy i mniej "zasobożerny". 

Microsoft ciągle pracuje nad rozwijaniem swojego systemu rozumiejąc, że użytkownicy mają różne oczekiwania i potrzeby. Wkrótce Windows 10 powinien lepiej spełniać oczekiwania wszystkich konsumentów. 

***

iPad Pro vs Surface Pro 4

Więcej o: