Smartfon Nokii z pięcioma obiektywami coraz bardziej prawdopodobny. Debiut na targach MWC 2018?

Wiadomo już, że HMD Global szykuje kilka niespodzianek na rozpoczynające się w najbliższych dniach targi Mobile World Congress 2018 w Barcelonie. Jedna z nich może nieźle namieszać na rynku.

Już w drugiej połowie stycznia pisaliśmy o pierwszych doniesieniach związanych z innowacyjnym urządzeniem, które miałoby być wyposażone w aż 5 obiektywów dla głównego aparatu. Teraz na jaw wychodzą kolejne szczegóły na ten temat, wśród których znalazł się patent zdradzający nieco więcej informacji o potencjalnej konstrukcji. Smartfon Nokia 8 Pro, podobnie jak zwykła Nokia 8 ma mieć nadal dwa główne aparaty (sensor RGB oraz monochromatyczny - oba o rozdzielczości 13 MP).

Nowość polega na zastosowaniu specjalnego mechanizmu obrotowego, który pozwoli wykorzystać cztery pozostałe obiektywy kryjące się pod obudową, przeznaczone dla sensora RGB. Będą one dysponować różną ogniskową, a zatem będą w stanie zaoferować użytkownikowi inny poziom przybliżenia obrazu. Za technologię odpowiada w tym wypadku niemiecka uznana firma Carl Zeiss, z którą HMD Global zdecydowało się niedawno wznowić współpracę.

Czytaj też: Na ten smartfon Nokii czeka duża część użytkowników. Zadebiutuje w marcu i będzie mieć Androida Go

Nokia 8 Pro będzie zdecydowanie smartfonem z górnej półki. Na pokładzie znajdzie się prawdopodobnie najmocniejszy mobilny procesor Qualcomma - Snapdragon 845. Jest też szansa, że urządzenie dołączy do powiększającego się grona telefonów o wydłużonych proporcjach dotykowego ekranu (18:9). Nadal nie potwierdzono ostatecznej rozdzielczości wyświetlacza (QHD+ albo FHD+). Jeśli Nokia 8 Pro faktycznie zadebiutuje na MWC 2018, trafi do sprzedaży na przełomie sierpnia i września.

Co jeszcze może pokazać HMD Global w Barcelonie? Być może będziemy świadkami debiutu pierwszego w portfolio marki prawdziwego flagowca, którym ma być Nokia 9. Znajdzie się też coś dla fanów niskobudżetowych modeli (Nokia 1). Rendery pochodzące od słynnego Evana Blassa sugerują również debiut Nokii 7 Plus z Androidem One. Wszystko stanie się jasne już 25 lutego - na ten dzień zaplanowano bowiem konferencję HMD Global w ramach Mobile World Congress 2018.

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o: