Nowy Galaxy S9 będzie na wyciągnięcie ręki. Dzięki tej aplikacji niemal dosłownie

Premiera nowego flagowca Samsunga zbliża się wielkimi krokami. Dzięki licznym przeciekom wiadomo o nim już niemal wszystko, a już w niedzielę każdy będzie mógł wziąć go do ręki.

Co roku, przed każdą konferencją Unpacked, na której pokazywane są nowe flagowce z serii Galaxy, Samsung przygotowuje specjalną aplikację na smartfony.

Dzięki można m.in. na bieżąco sprawdzać ile czasu zostało do prezentacji urządzenia i gdzie odbędzie się pokaz. Aplikacja kierowana jest głównie do akredytowanych dziennikarzy i specjalnych gości, jednak skorzystać może z niej każdy.

Tym razem Samsung wymyślił jednak coś specjalnego. W aplikację został zaszyty tryb AR (rozszerzonej rzeczywistości). Wykorzystując wbudowaną we własny telefon kamerę wystarczy "zeskanować" dowolne logo Samsung lub Galaxy, aby móc zobaczyć coś więcej.

Aplikacja Unpacked 2018Aplikacja Unpacked 2018 fot. screen wł.

Na dzień dzisiejszy, kiedy do premiery pozostało jeszcze kilka dni zobaczymy tylko miejsce i datę premiery, jednak serwisowi XDA Developers udało się dostać do zawartości, która zostanie odblokowano dopiero po prezentacji 25 lutego.

Okazuje się, że dzięki technologii AR aplikacja umożliwi wzięcie Galaxy S9 i S9 Plus do ręki. Dzięki temu każdy będzie mógł dokładnie przyjrzeć się urządzeniom zanim jeszcze trafią na sklepowe półki.

Przy okazji potwierdziły poprzednie plotki dotyczące wyglądu nowych flagowców koreańskiej firmy. Czytnik linii papilarnych znajdzie się pod obiektywem aparatu, a nad i pod zagiętym po bokach ekranem znajdą się bardzo wąskie (jednakowej szerokości) ramki.

Przy okazji warto zauważyć, że na swoim miejscu pozostał również przycisk Bixby do uruchamiania wirtualnego asystenta. Mniejsza z "S9-tek" będzie niemal identyczna jak poprzednik (nie licząc innego umiejscowienia skanera linii papilarnych). Większa ma być wyposażona w podwójny aparat.

Wszystkie zrzuty ekranu możecie zobaczyć na stronie XDA Developers. Galaxy S9 i S9 Plus będę miały premierę 25 lutego o godz. 18 i to własnie wtedy poznamy wszystkie szczegóły na ich temat.

Czytaj też: Samsung publikuje pierwsze oficjalne filmy z Galaxy S9. Jest coś, co przykuwa szczególną uwagę

---

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o: