MWC 2018: Znamy już polskie ceny Galaxy S9 i S9 Plus. Będziecie zdziwieni. Są niższe niż się spodziewaliśmy

Tuż po premierze najnowszego flagowca Samsunga poznaliśmy szczegóły dotyczące dostępności i cen telefonu w Polsce. Możecie spodziewać się sporego wydatku, ale i tak jest taniej niż się spodziewaliśmy.

Zaledwie kilkadziesiąt minut temu swoją premierę miały Samsung Galaxy S9 i S9 Plus. Dwa nowe flagowce koreańskiego producenta wyglądają rewelacyjnie, są niesamowicie szybkie i pod kilkoma względami dystansują konkurencję.

Technologiczne nowości zazwyczaj pociągają za sobą zmiany w cenniku. Flagowe smartfony z roku na rok stają się nawet o kilkaset złotych droższe, dlatego z niecierpliwością wyczekiwaliśmy polskich cen tego telefonu.

Czytaj też: Samsung Galaxy S9 i S9 Plus w naszych rękach. Nowy król smartfonów czy S8 na sterydach? [PIERWSZE WRAŻENIA]

Te na szczęście pozytywnie zaskakują. Na mniejszego Galaxy S9 w Polsce trzeba będzie przeznaczyć 3 599 zł, a większy Galaxy S9 Plus to wydatek rzędu 3 999 zł. Ten pierwszy jest zatem o 100 zł droższy od poprzednika, a cena jego większego brata wzrosła o zaledwie 50 zł.

Samsung Galaxy S9 PlusSamsung Galaxy S9 Plus fot. Bartłomiej Pawlak

Nieoficjalne informacje, które wyciekły kilka dni temu mówiły o 841 euro za Galaxy S9 (3 500 zł) i 997 (4 160 zł) euro za Galaxy S9 Plus, co mogłoby się przekładać na jeszcze nieco wyższe ceny w Polsce. Wyciek wydawał się prawdopodobny, ale na szczęście się nie sprawdził.

Przedsprzedaż smartfonów rozpocznie się jeszcze dziś i potrwa do 16 marca. Osoby, które zamówią telefon przed 7 marca dostaną swój egzemplarz w pierwszej kolejności. Dodatkowo, w zamian za oddanie swojego obecnego smartfona, producent przeceni Galaxy S9 lub S9 Plus o wyliczoną kwotę powiększoną dodatkowo o 400 zł.

Regularna sprzedaż obu smartfonów rozpocznie się 16 marca.

*** Więcej materiałów z tegorocznych targów MWC w Barcelonie znajdziesz TUTAJ. ***

Więcej o: