Samsung nie zwalnia tempa po premierze Galaxy S9. Już myślą o Galaxy S10. I jednej ważnej zmianie

Premiera smartfonów Samsung Galaxy S9 i S9+ odbyła się zaledwie przed kilkoma dniami, a już teraz przedstawiciele Samsunga uchylają rąbka tajemnicy odnośnie następcy, czyli modelu Galaxy S10. Wygląda na to, że może on przynieść ze sobą pewną istotną zmianę.

Powoli przyzwyczajamy się do tego, że w momencie premiery nowego smartfonu większość producentów myśli już o nowym modelu, a może i nawet jest o krok dalej - na etapie prac koncepcyjnych. Samsung nie wydaje się w tym względzie odstawać od reszty.

Jak informuje koreański The Investor, na spotkaniu z dziennikarzami w trakcie targów MWC 2018 w Barcelonie, zarządzający działem mobilnym Samsunga Koh Dong-jin zdradził nieco szczegółów odnośnie następcy Galaxy S9. Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami premiera smartfonu wstępnie określanego jako Galaxy S10 może nastąpić w 2019 roku i być może przy tej okazji nastąpi fundamentalna zmiana w nazewnictwie serii.

 

Możemy się spodziewać, że producent zatrzyma charakterystyczny człon  Galaxy, jednak w firmie toczą się dyskusje dotyczące kwestii porzucenia litery S, dotychczas zarezerwowanej wyłącznie dla najwyższej linii smartfonów, tzw. flagowców. Może się również zdarzyć, że Samsung zrezygnuje z dotychczasowej numeracji. Czy to delikatny ukłon w stronę Apple i iPhone’a X? Możliwe.

Czytaj też: Samsung Galaxy S9 i S9+ już u operatorów i w przedsprzedaży. Można go mieć za 0 zł

Przy okazji spotkania z dziennikarzami na Mobile World Congress 2018 w Barcelonie Koh Dong-jin odpowiedział również na pytanie związane z przełomowym składanym telefonem, nad którym Samsung pracuje od pewnego czasu.

O ile nie był w stanie podać dokładnej daty premiery podkreślił, że firma zmienia swoje dotychczasowe podejście w kwestii dostarczania na rynek nowych produktów. Przez to nie skupia się już na byciu pierwszym na świecie, a dostarczaniu wartościowych rozwiązań, za które warto zapłacić.

Veit Stutz: Zamiast wciąż szukać nowych wyzwań, lepiej dłużej zostać na danym stanowisku i wgryźć się w temat [NEXT TIME]

Więcej o: