Czarny, złoty czy kolorowy? Podpowiadamy, jaki zegarek wybrać!

W idealnym świecie każdy z nas ma kilka zegarków, odpowiednich na różne okazje. Życie nie jest jednak niczym film z Danielem Craigiem, więc najczęściej decydujemy się tylko na jeden czasomierz. Jaki wybrać? Czarny, złoty, a może kolorowy? Który przyda się podczas świątecznego obiadu z rodziną, a który będziesz mógł założyć na wielkanocny spacer?

Jaka kwota jest rozsądna, żeby wydać ją na zegarek?

Tu zaznaczylibyśmy: "żadna odpowiedź nie jest poprawna". Jedni podchodzą do zegarków pragmatycznie: godzinę sprawdzam w smartfonie, nie obchodzi mnie wiekowa historia szwajcarskich manufaktur i na cholerę komu tachometr, ale kupię sobie jakiegoś "sikora" za kilka stówek, bo pasuje mi do butów i polówki.

Druga grupa jara się zegarkami jak samochodami. Analizują każdy detal, czekają na reedycje, oszczędzają miesiącami, żeby uciułać na pierwszego TAG Heuera (ta marka ma wyjątkową siłę).

Dlatego w tym materiale przedstawiamy zarówno te tańsze czasomierze, jak i te droższe.

Czarny zegarek

Czarny zegarek - elegancja ponad wszystkoCzarny zegarek - elegancja ponad wszystko Źródło: https://www.instagram.com/rado/?hl=pl Źródło: https://www.instagram.com/rado/?hl=pl

Nie od dziś wiadomo, że czerń to prawdopodobnie najbardziej uniwersalna modowa barwa. Czarny zegarek - nawet jeśli formą designerski - nie jest kontrowersyjny i sprawdzi się do większości stylizacji. Tak jak czarny garnitur świadczy o klasie mężczyzny, tak czarny zegarek - o jego znajomości konwenansów i klasie.

Czarne zegarki odnajdziemy w portfolio właściwie każdej marki. Tańsze czasomierze dostarcza Lorus - to nierzadko minimalistyczne, piękne zegarki. Jeśli szukamy czegoś naprawdę niebanalnego, warto zwrócić uwagę na dzieła Rado True , a więc firmy, która do współpracy zaprasza dizajnerów z całego świata (jeden z czasomierzów stworzył Oskar Zięta). Fani sportowego stylu na pewno zakochają się w produktach Casio , z kolei Tissot to pomost między budżetowym zegarkiem, a małym dziełem sztuki z najwyższej półki.

Złoty zegarek

Złoty zegarekZłoty zegarek Źródło: https://www.instagram.com/adriaticapolska/?hl=pl/kolarz Logo24 Źródło: https://www.instagram.com/adriaticapolska/?hl=pl/kolarz Logo24

Złote zegarki jeszcze do niedawna były traktowane jako szczyt obciachu. Później ich popularność opisywano jako przejściową modę, ale dziś już możemy stwierdzić, że złote (i złotawe!) czasomierze na stale zadomowiły się w męskich garderobach. Nie tylko świadczą o klasie noszącego, ale również - przez wielu - są uznawane za jedyną dopuszczalną męską biżuterię.

Zegarki Lorusa są - jak zawsze - klasyczne i delikatne. Jeden z polecanych przez nas modeli udowadnia, że odcień różowego złota również może być męski! Także Adriatica , najczęściej, proponuje raczej wyważone w stylistyce urządzenia. Fanom bardziej szalonych konceptów proponujemy Diesla .

Kolorowy zegarek

SwatchSwatch Źródło: https://www.instagram.com/swatch/ Źródło: https://www.instagram.com/swatch/

Szlachetne złoto i stylowa czerń wieją nudą? Najlepszym sposobem na przełamanie schematów są różnobarwne zegarki, które może nie są specjalnie uniwersalne, ale świadczą o bogatej wyobraźni i fantazji noszącego.

Niebanalna kolorystyka i wzornictwo od dawna jest domeną Swatcha . Również Casio - ze względu na głównie sportowy charakter czasomierzy - nie stroni od odważnych barw.

Koniecznie sprawdź również inne zegarki znanych marek:

Więcej o: