Podanie o pracę Steve'a Jobsa z 1973 roku do kupienia na aukcji internetowej. Co za kosmiczna cena!

Dokument, którego oryginalność potwierdzili niezależni eksperci znalazł się na stronie RR Auction. Aukcja zakończy się za kilka dni - 15 marca. Już teraz za podanie o pracę napisane w 1973 roku przez samego Steve'a Jobsa trzeba zapłacić fortunę.

Wypełniony odręcznie w 1973 roku przez 18-letniego wówczas Steve’a Jobsa kwestionariusz jest o tyle ciekawy, że raptem trzy lata później do spółki ze Stevem Wozniakiem powstaje Apple Computer. Nie jest do końca jasne, na jakie stanowisko aplikował wtedy młody Jobs, jednak wiemy już, że obaj z Wozniakiem w 1974 roku rozpoczęli pracę dla Atari.

Co możemy wyczytać z samego podania? W 1972 roku Steve Jobs zdecydował się pójść do Reed College, mieszczącego się w Portland w stanie Oregon, jednak nie zagrzał tam zbyt długo miejsca. Zrezygnował po jednym semestrze, jednak przebywał na terenie kampusu przez kolejne 18 miesięcy, uczęszczając na wybrane przez siebie zajęcia. W aplikacji z 1973 roku podaje Reed College jako swój adres.

Podanie o pracę Steve'a Jobsa z 1973 rokuPodanie o pracę Steve'a Jobsa z 1973 roku fot. RR Auction

W ramach umiejętności młody Jobs zaznaczył obsługę komputera oraz kalkulatora. Paradoksalnie współzałożyciel Apple nie ma w tamtym czasie żadnego telefonu. Dysponuje za to prawem jazdy. W podaniu pojawia się również wzmianka o dotychczasowym doświadczeniu - pracy dla Hewlett Packard. W ramach specjalnych umiejętności Jobs wypisuje między innymi elektronikę oraz inżynierię projektowania.

Aukcja w serwisie RR Auction kończy się 15 marca, ale już teraz kwota jaką trzeba zapłacić za dokument wynosi 50 tys. dolarów.

Czytaj też: Wirus iPhone'a znów zaraził świat. Rywale kopiują od Apple, ale tym razem nie ma to sensu [OPINIA]

Aż trudno uwierzyć, że od momentu złożenia powyższego podania o pracę do debiutu giełdowego Apple Computer upłynęło zaledwie siedem lat. Już w 1980 roku Steve Jobs stał się multimilionerem, a rok później jego firma była już warta miliard dolarów. Obecnie kapitalizacja rynkowa Apple zbliża się do magicznej bariery biliona dolarów.

Veit Stutz: Zamiast wciąż szukać nowych wyzwań, lepiej dłużej zostać na danym stanowisku i wgryźć się w temat [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (20)
Podanie o pracę Steve'a Jobsa z 1973 roku - 50 tys. dolarów za kawałek papieru
Zaloguj się
 • sdlghsdghhsidhfg

  Oceniono 5 razy 3

  "Uzupełniony odręcznie w 1973 roku przez 18-letniego wówczas Steve’a Jobsa kwestionariusz."

  Po pierwsze składnia!
  Dlaczego słowo "kwestionariusz" nie stoi na początku zdania?
  Czy zbyt logiczne byłoby to, a przez to zbyt trywialne i stąd niepożądane rozwiązanie? ;)

  Po drugie... kwestionariusze się wypełnia. (Uzupełnia się je wtedy gdy za pierwszym raze nie wypełniliśmy wszystkich wymaganych pól). Gdyby autor tekstu czytał więcej książek, a mniej Internetu, to byłby bardziej zaznajomiony z popularnymi związkami frazeologicznymi, a nie tworzyłby swoje własne... które brzmią dziwnie dla reszty Polaków.

 • krysia20000

  Oceniono 5 razy 3

  "Paradoksalnie współzałożyciel Apple nie ma w tamtym czasie żadnego telefonu."

  W 1973 roku luzak, który najwyraźniej nie ma własnego mieszkania paradoksalnie nie ma telefonu. Prawdopodobnie paradoksalnie nie miał też komputera. Moi rodzice paradoksalnie telefon dostali tak gdzieś paradoksalnie circa 1983. I paradoksalnie nie mieścił się w kieszeni największych nawet spodni.

 • marqin

  Oceniono 4 razy 2

  To jeszcze jeden kwiatek z tekstu:

  obaj z Wozniakiem w 1974 roku rozpoczęli pracować dla Atari.

  Rozpoczęli pracować??

 • macqbat

  Oceniono 1 raz 1

  ale hajcu narobił, łał

 • ogorinho0913

  0

  Paradoksalnie nie był inteligentny-był geniuszem.

 • maly_obibok

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe co w swoim podaniu napisałby pan R E D A K T O R Sebastian Górski na temat znajomości języków? ,,Język polski - w piśmie - mierny'' ?

 • adin_null_adin

  0

  Jest już 55k$

 • Dawidezzo Mezzo

  Oceniono 1 raz -1

  A w pięknym kraju nad Wisłą żeby dostać posadę sprzątaczki trzeba mieć doświadczenie, studia wyższe, do tego znać języki obce i wysłać CV koniecznie ze zdjęciem! Oczywiście należy też pamiętać o liście motywacyjnym. Wszystko to za 2100 brutto w Polsce powiatowej. Takich kwiatków jest u nas cała "łąka". Pozdrawiam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX