PlayStation 5 znowu z układem od AMD? Wiarygodne źródło donosi o nowej generacji konsol Sony

Powoli zaczyna się okres spekulacji i przecieków związanych z najnowszą generacją konsol do gier od Sony i Microsoftu. Tym razem jedno z bardziej wiarygodnych źródeł uchyla rąbka tajemnicy o następcy PlayStation 4.

Informacja o konsoli Sony PlayStation 5 pochodzi z serwisu SemiAccurate, który już w 2013 roku podał prawidłową specyfikację konsoli PS4, a także wskazywał na współpracę Nintendo oraz Nvidii przy produkcji przenośnej konsoli Switch. Wydaje się zatem, że źródło przecieków jest wiarygodne, aczkolwiek warto pamiętać, że to nadal niepotwierdzona informacja.

Według SemiAccurate, na pokładzie PlayStation 5 ponownie zagości układ pochodzący od AMD. Tym razem ma zostać zbudowany w oparciu o zmodyfikowaną architekturę Navi, która pojawi się w przyszłej generacji kart graficznych tego producenta. Konsola zyska również 8-rdzeniowy procesor siódmej generacji (Zen) oraz zintegrowane rozwiązania umożliwiające wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości.

Wydaje się, że Sony nie składa broni w kwestii PlayStation VR oraz gier dostosowanych do tej platformy. Przypuszczalnie wraz z premierą konsoli PS5 zobaczymy też nową generację gogli oraz towarzyszących im kontrolerów. Na ten temat nie ma jeszcze żadnych doniesień. SemiAcurate wspomina za to o wersjach testowych konsoli (tzw. dev-kitach), które rzekomo trafiły już do deweloperów.

Czytaj też: Xbox One X nie jest konsolą dla każdego gracza, ale to jej zaleta

Trudno na razie spekulować o przewidywanej dacie premiery następcy PS4. Z pewnością nie ma co liczyć, że gotowy produkt ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku. Bardziej realistyczna jest końcówka 2019 roku, a PS5 może znaleźć się na półkach sklepowych dopiero pod koniec 2020 roku. Pozostaje nam również czekać na ostateczną odpowiedź ze strony Microsoftu. Bo konsolowa wojna z Sony nadal trwa.

Cotygodniowe podsumowanie roku 12/2018. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha

Więcej o: