Microsoft już projektuje nową wersją Xboksa? Istotną wskazówkę w sieci znaleźli sami internauci

Świat nie może stać w miejscu, dlatego już teraz słyszymy doniesienia o konsolach następnej generacji. Do wyścigu z Sony tradycyjnie staje Microsoft, a ogłoszenia znalezione przez internautów na jednym z forów mogą sugerować, że w Redmond lada moment coś zacznie się dziać.

Wiele wskazuje na to, że Microsoft zamierza podążać ścieżką wytyczoną przez ostatnie wcielenie konsoli Xbox, czyli model One X. Użytkownicy forum internetowego ResetEra znaleźli dwa ogłoszenia o pracę, przez które koncern już teraz szuka starszych inżynierów do przyszłych projektów związanych z rodziną konsol Xbox.

Pierwsze z nich dotyczy osób obeznanych z pamięciami DRAM. W treści pojawia się wzmianka o typach kości DDR3 (stosowane w Xboksie One), GDDR5 (znalazły się na pokładzie Xbox One X), a nawet GDDR6. To pozwala przypuszczać, że kolejna generacja Xboksa może mieć na pokładzie właśnie pamięć RAM w formie kości GDDR6.

W drugim ogłoszeniu Microsoft poszukuje starszego specjalisty od pamięci masowych (między innymi twardych dysków, nośników SSD oraz kości flash), który ma się zająć dopracowaniem istniejących technologii nośników oraz projektowaniem nowych rozwiązań z tego zakresu.

Czytaj też: Wiarygodne doniesienia na temat PlayStation 5. Na nową konsolę od Sony jeszcze poczekamy

Ze względu na nadal wysokie ceny dysków SSD należy prędzej spodziewać się tradycyjnych talerzowych dysków na pokładzie nowego Xboksa. Ponadto nie wiemy jeszcze, czy Microsoft nie zdecyduje się rozbudować aktualnej generacji, prezentując następcę Xboksa One X (odpowiednik konsoli Sony PS4 Pro).

Jedno jest pewne. Zarówno w przypadku Sony, jak i Microsoftu, do premiery nowych konsol mamy jeszcze sporo czasu. Przypuszczalnie w tym wyścigu mogą wygrać Japończycy, którzy według niepotwierdzonych informacji mają już gotowy sprzęt w testach deweloperskich.

Cotygodniowe podsumowanie roku 14/2018. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha

Więcej o: