Szukasz plecaka, ale nie wiesz jaki będzie najlepszy? Pomagamy wybrać plecak!

Okazuje się, że kupno plecaka nie jest jednak taką łatwą sprawą. W zależności od tego do czego będziemy chcieli go wykorzystać, plecak może cechować lekkość i duża pojemność, a także wodoodporność oraz wytrzymała konstrukcja. Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru plecaka?

Plecak, który warto kupić: plecak dla dziecka

Problem, który martwi każdego rodzica, regularnie raz do roku. Jaki plecak wybrać dla swojego dziecka przed rozpoczęciem roku szkolnego? W zależności od wieku i sylwetki dziecka, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech plecaka.

Najważniejsze z nich to waga, pojemność oraz kształt. Pożądanymi elementami w takim plecaku są m.in. usztywniona, tylna część oraz uwypuklenia. Tego typu dodatki mają służyć utrzymaniu właściwej postawy dziecka. Dodatkowo przydatne będą szelki zapinane wokół pasa, które pozwolą lepiej rozłożyć ciężar plecaka. Jeśli nie jesteś przekonany do plecaka, warto rozważyć także zakup tornistra.

Plecak, który warto kupić: plecak turystyczny

Szukając plecaka turystycznego, szczególnie ważne jest, aby wybrać plecak o dużej pojemności. Dlatego też przy wyborze należy zwracać uwagę na pojemność komory głównej. Często w plecakach z wyższej półki znajdziemy dodatkowe kieszenie w komorze głównej pozwalające na rozdzielenie wszystkich przenoszonych rzeczy.

Inną ważną kwestią jest to, czy plecak został wyposażony w komin, czyli dodatkowy materiał zamocowany w górnej części plecaka, który pozwala na umieszczenie przedmiotów gdy w komorze głównej skończyło się już miejsce. Plecak turystyczny powinien być też wodoodporny, aby można było przenosić w nim rzeczy także w czasie deszczu.

Plecak, który warto kupić: plecak dla gracza

Granie już dawno przestało oznaczać siedzenie w domu przed konsolą lub komputerem stacjonarnym. Dzięki laptopom przeznaczonym dla graczy, rozgrywka w nasze ulubione gry możliwa jest dosłownie w każdym miejscu. Tego typu sprzęt jest jednak drogi i wymaga szczególnej opieki podczas transportu.

Z myślą o graczach stworzono plecaki dla graczy. Takie plecaki posiadają wewnątrz kieszenie specjalnie zaprojektowane do transportu laptopa, słuchawek, myszy oraz klawiatury. Liczne kieszenie pozwolą na zabranie wszystkiego co niezbędne do gry. Plecaki dla graczy są zabezpieczone przed wstrząsami oraz uderzeniami. Wykonane są z także wodoodpornych materiałów.

Plecak, który warto kupić: zabezpieczony plecak

Będąc w zatłoczonych miejscach takich jak komunikacja miejska czy główne ulice miasta posiadacze plecaków są szczególnie narażeni na kradzież. Odpowiedzią na to są zabezpieczone plecaki, określane też mianem "plecaków antykradzieżowych".

Plecaki antykradzieżowe często wykonane są z kilku warstw materiału dających maksymalną ochronę przed ich przerwaniem i przebiciem. Wszystkie zewnętrzne kieszenie i schowki są całkowicie zlikwidowane. Suwaki, podobnie jak kieszenie, również nie znajdują się na powierzchni plecaka, aby nie kusić potencjalnego kieszonkowca. Aby wzmocnić plecak, często między warstwami materiału stosowana jest także stalowa siatka.

Plecak, który warto kupić: plecak miejski

Jeśli jednak nie przenosimy cennych rzeczy takich jak laptop czy ważne dokumenty, warto także rzucić okiem na klasyczne plecaki miejskie.

Taki plecak będzie znacznie lżejszy i o wiele wygodniejszy dla użytkownika, a co za tym idzie, przyjazny dla naszego kręgosłupa. Dzięki temu nie będziemy odczuwali zmęczenia i bólu pleców po powrocie do domu. Co więcej, wygląd takiego plecaka nie będzie dla nas nudny. Wiele z nich znajdziemy w modnych wzorach i kolorach. Dla każdego coś się znajdzie!