Szukasz otwartego sklepu w niedzielę wolną od handlu? Te dwie aplikacje mobilne ci w tym pomogą

Wprowadzenie zakazu handlu w niedziele zmusza niektórych mniej zapobiegawczych do krążenia po mieście w poszukiwaniu otwartych sklepów. Na tę potrzebę wydają się częściowo odpowiadać twórcy aplikacji Otwarte w Niedziele oraz Niedzielne zakupy.

Zabierając ze sobą smartfon i odpowiednią aplikację na niedzielny spacer łatwiej będzie nam znaleźć sklep w okolicy, który mimo wprowadzonego niedawno ograniczenia handlu w niedziele będzie otwarty. Użytkownicy telefonów z Androidem mają w tym wypadku więcej szczęścia. Mogą bowiem skorzystać z przynajmniej dwóch aplikacji - Otwarte w Niedziele oraz Niedzielne zakupy.

Aplikacje mobilne Otwarte w Niedziele oraz Niedzielne zakupyAplikacje mobilne Otwarte w Niedziele oraz Niedzielne zakupy fot. zrzuty ekranu

Zadaniem każdej z nich jest wskazanie lokalizacji najbliższych sklepów, stacji benzynowych, aptek oraz innego typu punktów usługowych, które są czynne w niedziele bez handlu. Oczywiście ich bazę można stale aktualizować za sprawą zgłoszeń od samych użytkowników, którzy wybiorą się na niedzielne zakupy. Dodatkowym ułatwieniem jest spis najbliższych niedziel bez handlu oraz świąt, co pozwala uniknąć przykrych niespodzianek.

Pobierz aplikację Niedzielne zakupy z Google Play (Android)

Pobierz aplikację Otwarte w Niedziele z Google Play (Android)

Pobierz aplikację Otwarte w Niedziele z App Store (iOS)

W przypadku aplikacji Otwarte w Niedziele sklepy do bazy mogą zgłaszać również sami właściciele. Wymaga to jednak stworzenia konta, przesłania twórcom aplikacji szeregu danych oraz weryfikacji za pomocą naklejki dostępnej na stronie produktu. Kolejną zaletą programu jest wersja dostępna dla smartfonów z systemem iOS. Do tej pory Niedzielne zakupy jeszcze się takiej nie dorobiły, ale to pewnie tylko kwestia czasu.

Czytaj też: Zakaz handlu w niedzielę boleśnie uderzył w centra handlowe. W marcu odwiedziło je mniej osób

Jakub B. Bączek: Gdy sportowiec zaczyna wygrywać, to później robi to regularnie [NEXT TIME]

Więcej o: