Tadeusz Czichon nie żyje. Współzałożyciel ATM S.A., właściciela marki Atman. Znamy przyczynę

Robert Kędzierski
Tadeusz Czichon, współzałożyciel jednej z najbardziej innowacyjnej polskich firm, nie żyje. Zginął w katastrofie.

Tadeusz Czichon, współzałożyciel oraz szef rady nadzorczej ATM S.A., nie żyje - informuje spółka na swoich stronach. 1 maja b.r. zginął w katastrofie samolotu, który rozbił się w pobliżu lotniska Kołbiel-Skorupy - ok. 45 km od Warszawy,  pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Garwolinem. 

Jak informuje Rzeczpospolita do tragedii doszło we wtorek ok. godz.18. Jeden z bardziej znanych polskich biznesmenów miał lecieć własną maszyną. Na pokładzie nie było innych osób. 

Tadeusz Czichon był niezwykle ciepłym, zawsze uśmiechniętym i wszechstronnie utalentowanym człowiekiem, wielkim pasjonatem lotnictwa. Straciliśmy człowieka, który przez ponad 20 lat, niezmiennie wierzył w potencjał naszej firmy i nas wszystkich. Był pionierem polskiej branży IT, a Jego wkład w stworzenie silnych fundamentów i rozwój naszej firmy jest ogromny. 

- czytamy w oficjalnym komunikacie ATM.

Czytaj też: Kto w Polsce płaci podatek olbrzymi, kto duży, a kto zerowy? Mamy dane. 

Czichon w latach 1986-1988 kierował wydziałem informatyki w PLL LOT. ATM założył w roku 1989 na bazie powstałego w 1987 r. przedsiębiorstwa  TTM produkującego rejestratory lotnicze. Do roku 2011 był dyrektorem generalnym spółki.

ATM jest właścicielem marki Atman. Oferuje usługi związane z telekomunikacją oraz centrami danych. Zapewnia serwery, dostęp do internetu, chmurę etc. 

ATM S.A. w 2017 roku odnotowała największy zysk w swojej historii - wyniósł on 28 mln zł. Spółka jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. 

***

Jakub B. Bączek: Gdy sportowiec zaczyna wygrywać, to później robi to regularnie [NEXT TIME]

Więcej o: