Najbogatszy człowiek na świecie nie wie na co wydawać pieniądze. W jego świecie 12 mln dolarów to zaskórniaki

Problemy są nieodłącznym elementem życia człowieka. A jak pokazuje przykład Jeffa Bezosa, borykają się z nimi nawet najbogatsi. W przypadku szefa Amazona tym "problemem" jest jednak... zbyt dużo pieniędzy.

W wywiadzie udzielonym szefowi Axel Springer, Mathiasowi Dopfnerowi, Jeff Bezos przyznaje się do tego, że o wiele większym wyzwaniem od zarabiania pieniędzy jest ich wydawanie. Trudno się temu dziwić, skoro wg wyliczeń Business Insidera, wartość 1 dolara dla przeciętnego obywatela USA odpowiada 88 tys. dolarów w świecie Bezosa.

Najlepszym przykładem obrazującym skalę wyzwania pt. "Jak wydać tyle pieniędzy" jest waszyngtońska posiadłość Jeffa Bezosa. Na renowację obiektu kupionego za 23 mln dolarów, wydano do tej pory już niemal połowę jego wartości, czyli 12 mln dolarów - w świecie Jeffa Bezosa to raptem 136 dolarów. Zaskórniaki.

Nawet uznawany przez większość świata za wakacje życia kilkudniowy pobyt z żoną i czwórką dzieci w lodowym hotelu w Norwegii, dla najbogatszego człowieka na świecie stanowią ułamek kwoty, którą zarabia każdego dnia. A warto przypomnieć, że w 2017 roku średnio każdego dnia portfel Bezosa powiększał się o kwotę 107 mln dolarów.

Majątek Jeffa Bezosa jest obecnie wyceniany na 130 mld dolarów, co plasuje go na pierwszym miejscu rankingu najbogatszych ludzi na świecie.

Zdaniem samego założyciela Amazona, jedynym rozwiązaniem na spożytkowanie profitów uzyskanych za sprawą globalnego sukcesu firmy oraz usługi chmurowej Amazon Web Services, wydaje się inwestowanie w przemysł kosmiczny. Mówiąc w skrócie, chodzi o budowanie statków kosmicznych oraz związaną z tym turystykę.

W spółkę Blue Origin wpompowywane jest rocznie nawet miliard dolarów pochodzących z 'upłynnionych' akcji Amazona, należących do Bezosa.

Czytaj też: Najbogatszy człowiek świata wyśle turystów w kosmos. W tym roku

Na reakcję nie trzeba było czekać długo. Wielu internautów zarzuca miliarderowi, że nie zajmuje się problemami ludzi, w tym pracowników centrów logistycznych Amazona. Inni wskazują na bardziej doczesne potrzeby ludzkości i przywołują przykład Billa Gatesa, który za pośrednictwem fundacji przekazał na cele charytatywne ponad 40 mld dolarów.

Jakub B. Bączek: Gdy sportowiec zaczyna wygrywać, to później robi to regularnie [NEXT TIME]

Więcej o: