To najbardziej wyczekiwana polska gra w historii. Cyberpunk 2077 z godzinną prezentacją na E3 2018?

Daniel Maikowski
Docierają do nas kolejne informacje na temat gry Cyberpunk 2077. Wiele wskazuje na to, że produkcja polskiego studia CD Projekt RED ujrzy światło dzienne już w czerwcu podczas targów E3 w Los Angeles.

Komercyjny sukces trylogii "Wiedźmin", na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego sprawił, że studio CD Projekt Red na dobre trafiło do ekstraklasy producentów gier wideo. Dziś, wielu graczy wymienia warszawskie studio jednym tchem obok takich gigantów branży jak Blizzard, Electronic Arts, Ubisoft czy też Rockstar Games.

Nie dziwi więc fakt, że nowa produkcja studia "Cyberpunk 2077"  jest wyczekiwana przez graczy niemalże na całym świecie. Premierowy zwiastun gry pojawił się w sieci ponad 5 lat temu i do tej pory obejrzało go  5 mln internautów. W ostatnich latach CD Projekt nie raczył nas nowymi doniesieniami na temat produkcji, ale teraz to się zmieni.

 

Cyberpunk 2077 gwiazdą targów E3?

Wszystko wskazuje bowiem na to, że już w czerwcu na tegorocznych targach E3, czyli największej na świecie imprezie poświęconej grom, odbędzie się obszerna prezentacja "Cyberpunk 2077". Tego typu plotki po raz pierwszy pojawiły się jeszcze w lutym, ale teraz znalazły one potwierdzenie w programie odbywającej się w Los Angeles imprezy.

Już kilka dni temu na oficjalnej stronie targów E3 pojawiła się informacja, że CD Projekt Red zaprezentuje na nich nową grę RPG na platformy PS4, Xbox One i na PC-ty. Oczywiście nazwa "Cyberpunk 2077" w żadnym miejscu nie pada, ale trudno sobie wyobrazić, że warszawskie studio mogłoby pokazać w Los Angeles jakiś inny tytuł.

Z kolei w tym tygodniu oliwy do ognia dolał redaktor naczelny serwisu Everyeye.it, który pochwalił się, że umówił się z CD Projekt RED na godzinne spotkanie w czasie targów E3. Nie można więc wykluczyć, że planowana przez studio prezentacja gry nie będzie dostępna dla szerokiej publiczności, a jedynie dla zamkniętego grona dziennikarzy.

Największa polska gra w historii

Szczegóły dotyczące fabuły i rozgrywki "Cyberpunk 2077" wciąż owiane są tajemnicą. Wiemy na pewno, że będzie to osadzona w otwartym świecie produkcja oparta na  popularnym papierowym systemie RPG Cyberpunk autorstwa Mike Pondsmitha

Już w ubiegłym roku współzałożyciel CD Projekt Michał Kiciński zdradził w rozmowie z  Next.gazeta.pl, że Cyberpunk 2077 będzie największym projektem w historii studia.

Uważam, że w przypadku "Cyberpunka" CD Projekt będzie mógł powalczyć nie tylko o prestiżowe nagrody i wyróżnienia, ale również o wielki sukces komercyjny. Połączenie tych dwóch elementów w branży gier jest trudne, ale jak najbardziej możliwe, o czym dziś świadczy przykład Rockstara, a wcześniej też i Blizzarda

- podkreślił Kiciński.

Niestety "Cyberpunk 2077" wciąż nie ma wyznaczonej daty premiery. Nie powinniśmy jednak spodziewać się nowej gry CDR wcześniej niż na przełomie 2019 i 2020 roku.

Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił [NEXT TIME]

Więcej o: