Byliśmy na otwarciu drugiego salonu Xiaomi w Polsce. W warszawskiej Arkadii na razie brak tłumów

Od dziś Warszawiacy mogą zapomnieć o malutkiej wyspie w korytarzu. W Arkadii otwarto prawdziwy salon Xiaomi. Produktów już jest sporo, a w przyszłości będzie ich jeszcze więcej.

Otwarcie w czerwcu zeszłego roku niewielkiej "wyspy" w centrum handlowym jest dla ABC Data (dystrybutora Xiaomi w Polsce) rzeczą, z której nie jest dumna.

Firma chce zatrzeć nienajlepsze wrażenia związane ze skromnym stoiskiem w korytarzu. Tym samym wspomniana "wyspa" zostaje zlikwidowana i zastąpiona przez nowo otwarty punkt.

Nowy warszawski Mi Home zlokalizowano na parterze, niemal dokładnie na przeciwko Samsung Brand Store i zaraz obok punktu iSpot. Nie jest to salon pokroju tych, które spotkać można w Azji, przypomina raczej sklep otwarty niedawno w krakowskiej Serenadzie.

Salon Xiaomi w WarszawieSalon Xiaomi w Warszawie fot. Bartłomiej Pawlak

Całość ma ponad 100 metrów kwadratowych i jest utrzymane w typowej dla Xiaomi stylistyce. Wewnątrz dominuje jasne drewno i biel, co przywodzi na myśl inne salony Xiaomi oraz... Apple.

Na szczęście oferta produktów jakie znajdziemy wewnątrz jest bardzo szeroka. Wspominając bardzo ograniczone portfolio, które dotychczas serwowało polskim klientom Xiaomi można być bardzo mile zaskoczonym.

W środku znajdziemy zarówno niewielkie akcesoria, jak i znacznie większe sprzęty, włącznie z odświeżaczem powietrza (Mi Air Purifier 2), robotem odkurzającym ( Mi Robot Vacuum)  i elektryczną hulajnogą (Mijia Scooter). Nie zapomniano też oczywiście o samych smartfonach.

Salon Xiaomi w WarszawieSalon Xiaomi w Warszawie fot. Bartłomiej Pawlak

Nie wszystkie produkty są już dostępne w sprzedaży. Niektóre można jedynie obejrzeć w salonie, a do oferty beda wprowadzane dopiero w najbliższych tygodniach lub miesiącach.

ABC Data zwracała uwagę na obecność w warszawskim Mi Home stylowego laptopa Xiaomi Mi Notebook Air. Data polskiej premiery jest jeszcze nieznana. Na razie udało mi się dowiedzieć, że w oficjalnej sprzedaży pojawi się jeszcze w tym roku.

Salon Xiaomi w WarszawieSalon Xiaomi w Warszawie fot. Bartłomiej Pawlak

Warto też wspomnieć, że w przeciwieństwie do krakowskiego salonu, ten zlokalizowany w Arkadii nie cieszył się ogromnym zainteresowaniem klientów. Na otwarciu zjawiła się tylko garstka fanów.

Nic dziwnego, ABC Data uprzedzała, że ze względów bezpieczeństwa chce uniknąć tłumów. Klienci mogą liczyć dziś jedynie na lekko przeceniony Xiaomi Redmi 4X i pamiątkową koszulkę dodawaną do każdego zakupu.

Wszystkie promocje zostały przeniesione na oficjalną stronę mi-home.pl. Najwyraźniej taktyka zadziałała. Strona cieszy się dużym zainteresowaniem - jej serwery przez pewien czas nie mogły poradzić sobie z przyjęciem wszystkich chętnych.

---

Zbigniew Grycan: Dobrze mi się wiodło, bo przede wszystkim dbałem o jakość swoich produktów [NEXT TIME]

Więcej o: