Kupiłeś ten komputer? Wymienią go nawet jeśli jest już po gwarancji

Robert Kędzierski
Właściciele komputerów Surface Pro 4, którzy mają problemy z migoczącym ekranem, mogą liczyć na pomoc ze strony producenta. Microsoft postanowił wymienić komputery na nowe.

Użytkownicy komputerów Microsoft Surface Pro 4 borykający się z problemem migoczącego ekranu, którego nie naprawiały aktualizacje, mogą liczyć na gest ze strony Microsoftu. Firma ogłosiła bowiem program darmowej wymiany komputerów dla urządzeń z migającym ekranem.

Problem objawiał się w następujący sposób:

embed

W celu uzyskania nowej maszyny należy wykonać trzy kroki. 

Zainstaluj wszystkie aktualizacje. Tylko w ten sposób uzyskasz pewność, że nie rozwiązują one problemu z dziwnie zachowującym się ekranem.

Skontaktuj się z pomocą techniczną. Tylko w ten sposób można potwierdzić, że urządzenie kwalifikuje się do programu bezpłatnej wymiany.

Utwórz kopie zapasowe. Jeśli konsultant potwierdzi możliwość wymiany należy przygotować komputer do wizyty w serwisie - przede wszystkim wykonać kopię danych. Wszelkie niezbędne kroki opisane są w tym poradniku.

Utraciłem gwarancję - co robić?

Programem wymiany objęte są nawet te urządzenia, których nie obejmuje już gwarancja producenta. Najwcześniejsze modele dostępne były na rynku pod koniec października 2015 roku, a więc gwarancja wygasła na nie kilka miesięcy temu.

Naprawiłem laptop we własnym zakresie - co robić?

Klienci, którzy zapłacili już za pogwarancyjną naprawę związaną z migotaniem ekranu, są uprawnieni do uzyskania zwrotu kosztów tej naprawy i powinni skontaktować się z działem obsługi klienta. Potwierdzi on, czy urządzenie kwalifikuje się do programu darmowych napraw. 

Ile potrwa cała procedura?

Microsoft wysyła osobom objętym programem wymiany urządzenie zastępcze, gdy tylko wyślą do serwisu swoje urządzenie. Na zastępczy komputer czeka się zazwyczaj od 5 do 8 dni.

Programem są objęte wyłącznie urządzenia Surface Pro 4 (w dowolnej konfiguracji). Dotyczy on zarówno klientów indywidualnych, jak i firm czy instytucji posiadających osobowość prawną.

Problem wystąpił w przypadku niewielkiego odsetka urządzeń. Jeśli aktualizacje nie pomagają, niezbędna jest wymiana ekranu, której koszt wynosi ok. 1800 zł. 

Jak zauważa Gizmodo, w ramach wymiany użytkownicy powinni liczyć na egzemplarze odnowione (określane mianem refurbished), pozbawione wady, a nie fabrycznie nowe.

Microsoft Surface Pro 4 to jedna z najlepiej sprzedających się hybryd. Dział Surface przyniósł Microsoftowi nieoczekiwany wzrost przychodu - w zeszłym roku zwiększył się w tym segmencie o 12 proc.  

Czytaj też: Jak będzie wyglądać przyszłość za kilka dekad. Chciałbym tam żyć!

***

Maciej Panek: Byłem na dnie, gdy otworzyłem firmę posiadającą obecnie 3 tys. samochodów [NEXT TIME]

Więcej o: