WhatsApp uległ dziwnej awarii. Użytkownicy mogą otrzymywać niechciane wiadomości

Robert Kędzierski
Część użytkowników komunikatora WhatsApp zgłasza dziwną awarię. W niektórych przypadkach przestała działać blokada użytkowników. To może oznaczać spore problemy z prywatnością.

WhatsApp może sprawiać niektórym użytkownikom problemy. W mediach społecznościowych pojawia się bowiem coraz więcej doniesień o tym, że funkcja blokowania użytkowników przestała działać. Awaria, której przyczyny nie są jeszcze znane, dotyczy zarówno użytkowników Androida jak i iOS. WhatsApp dostępny poprzez aplikację komputerową również nie działa tak jak powinien. 


Jak wyjaśnia Trusted Review problemem nie jest tylko możliwość nawiązania kontaktu przez zablokowaną osobę. Pomimo blokady widzi ona bowiem, kiedy po raz ostatni logowaliśmy się w aplikacji, jakie jest nasze aktualne zdjęcie, jest też w stanie wykonać do nas połączenie. Może to oznaczać spore problemy z prywatnością. 

Otrzymuję niechciane wiadomości. Co robić?

Serwis WABetaInfo, który zajmuje się śledzeniem zmian wprowadzanych do WhatsApp, informuje, że problem musi leżeć po stronie serwera. Do czasu usunięcia awarii przez programistów jedynym sposobem na uniknięcie kontaktu z niepożądaną osobą jest jej usunięcie z książki adresowe. Dodatkowo trzeba też wyciszyć jej konto w komunikatorze. 

WhatsApp znów ma problem

Awaria, której WhatsApp do tej pory nie zdążył jeszcze skomentować nie jest pierwszą, która sprawia użytkownikom problemy. W marcu, jak informowaliśmy, wyszło na jaw, że smartfony z Androidem można "zamrozić" za pomocą specjalnie spreparowanej wiadomości przesłanej za pomocą WhatsApp. Kliknięcie w niektóre znaki - na przykład czarną kropkę widoczną poniżej  - sprawiało, że urządzenie przestawało reagować.

Czytaj też: WhatsApp zmienił się w istotny sposób. Oto co musisz wiedzieć.

WhatsApp w ciągu najbliższych godzin powinien zareagować i usunąć błąd - w podobnych przypadkach reagował bowiem sprawnie. Prywatność jest dla Marka Zuckerberga priorytetem od kilku lat, dlatego powinien nie dopuszczać do nadszarpnięcia zaufania do swoich produktów. 

***

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: