Korzystasz z komunikatora WhatsApp? Oto garść porad, które pomogą korzystać z aplikacji

WhatsApp stał się integralną częścią życia ponad miliarda użytkowników na całym świecie. Nawet tym, którzy z aplikacji korzystają na co dzień, przyda się jednak kilka wskazówek sprawdzających się w komunikacji z rodziną i znajomymi.

1) Pogrubienie, pochylenie i przekreślenie tekstu

WhatsApp daje możliwość zmiany formatowania tekstu wiadomości. Wystarczy użyć specjalnego symbolu na początku i końcu wyrazu lub całego zdania. Pogrubienie uzyskujemy, dodając znak gwiazdki (*). Piszemy zatem *ciastko*, jeśli właśnie to słowo ma być pogrubione. Pochylenie tekstu wymaga wstawienia na początku i końcu zdania lub słowa znaku podkreślenia (_), czyli _ciastko_. Do przekreślenia tekstu wstawiamy tyldę (~).

Zobacz wideo

Formatowanie tekstu w WhatsAppieFormatowanie tekstu w WhatsAppie fot. zrzuty ekranowe

2) Cytowanie

W komunikacji z drugim użytkownikiem lub grupą możemy przywołać wcześniejszą wypowiedź w formie cytatu. Wystarczy znaleźć ją na liście konwersacji, a następnie nacisnąć do momentu pokazania się menu kontekstowego. Następnie wybieramy strzałkę w lewo i w ten sposób tekst wstawiany jest w naszą odpowiedź w formie cytatu. Znajdzie się on na górze. Pod spodem możemy dopisać własny tekst.

3) Kontrola automatycznego pobierania plików

Jeśli korzystamy głównie z mobilnej transmisji danych, warto sprawdzić ustawienia dotyczące automatycznego pobierania multimediów. Znajdziemy je w ustawieniach aplikacji (ikona z trzema kropkami w prawym górnym rogu, a następnie "Ustawienia" i "Zużycie danych i pamięci"). Tam w sekcji "Automatyczne pobieranie plików" sprawdzamy pierwszą pozycję, czyli "Przez dane komórkowe". Poniżej znajdziemy osobne ustawienia dla połączenia Wi-Fi.

Kontrola automatycznego pobierania w WhatsAppKontrola automatycznego pobierania w WhatsApp fot. zrzuty ekranowe

4) Oszczędzanie danych przy połączeniu komórkowym

Jeśli często korzystamy z połączeń telefonicznych przez WhatsApp przy wykorzystaniu sieci komórkowej, możemy doprowadzić do szybkiego wyczerpania przysługujących nam u operatora komórkowego limitów. Stąd dobrze jest zaznaczyć opcję "Małe zużycie danych" w ustawieniach aplikacji (sekcja "Zużycie danych i pamięci"). Znajdziemy je w sekcji "Ustawienia połączeń".

Czytaj też: Ile pamięci RAM naprawdę potrzebujemy w smartfonie z Androidem? [PORADNIK]

5) Śledzenie lokalizacji na żywo

WhatsApp pozwala udostępniać lokalizację użytkownika w czasie rzeczywistym i to na zasadach, które określa on sam. Wystarczy w oknie konwersacji wybrać ikonę spinacza, a następnie "Położenie". Tuż pod mapą wybieramy "Zacznij transmisję położenia"; następnie możemy ustalić, przez jak długi czas nasza lokalizacja będzie udostępniana (od 15 minut do nawet ośmiu godzin).

6) Skrót do kontaktu na ekranie głównym

Kontakty, z którymi szczególnie często rozmawiamy przez komunikator WhatsApp, można przenieść na ekran główny smartfonu i mieć do nich błyskawiczny dostęp. W oknie rozmowy wystarczy nacisnąć symbol trzech kropek w prawym górnym rogu, a następnie z menu wybrać "Więcej" i na kolejnym ekranie "Dodaj skrót". Ikona ze zdjęciem kontaktu na ekranie głównym wygląda jak zwykła aplikacja.

7) Wyłączenie czasu ostatniej aktywności

Kiedy zależy nam na wyjątkowej prywatności w komunikacji, WhatsApp pozwala zablokować widoczność funkcji informującej o tym, kiedy ostatni raz byliśmy aktywni w aplikacji. W tym celu należy udać się do "Ustawień aplikacji" (trzy kropki w prawym górnym rogu) i wybrać stamtąd pozycję "Konto", a następnie "Prywatność". Na samej górze w sekcji "Widziano" wybieramy odpowiednie ustawienie.

Czytaj też: 7 sposobów, aby poprawić jakość obrazu w telewizorze. Nie tylko nowym [PORADNIK]

Więcej o: