T-Mobile za zgodą UKE zmienia zasady korzystania z roamingu na terenie Unii Europejskiej. Mamy cennik

T-Mobile jako ostatni z czwórki największych operatorów komórkowych w Polsce zdecydował się od 1 lipca wprowadzić dopłaty do roamingu. Znamy już koszty, jakie będą musieli ponieść klienci nadużywający usługi na terenie Unii Europejskiej.

Unijna regulacja RLAH (Roam Like at Home) odbiła się na wynikach finansowych większości operatorów komórkowych w Polsce. W związku z tym już cała czwórka (Orange, Plus, Play i T-Mobile) wystąpiła do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o zgodę na wprowadzenie dodatkowych opłat za roaming.

Warto podkreślić, że z dodatkowymi kosztami będą musieli się liczyć wyłącznie klienci, którzy nadużywają usługi (przebywając przez dłuższy czas poza granicami kraju, nadal używając numerów zarejestrowanych w Polsce).

Jak czytamy w komunikacie prasowym T-Mobile:

Zdecydowaliśmy, pomimo zgód jakie otrzymaliśmy od UKE, że dla obecnych i przyszłych klientów abonamentowych nie wprowadzamy żadnych dodatkowych opłat za połączenia głosowe, SMS-y i MMS-y. Dla obecnych klientów nie wprowadzany również żadnych zmian w zakresie rozliczania transmisji danych w roamingu.

Każdy z przyszłych i obecnych abonentów T-Mobile po podpisaniu nowej umowy od 1 lipca otrzyma 1 GB pakietu internetowego do wykorzystania na terenie UE, bez jakichkolwiek opłat. Po przekroczeniu limitów danych w roamingu (dla każdej taryfy są one inne) klienci magentowego operatora muszą się liczyć z naliczeniem 14,91 zł za 1 GB internetu.

Czytaj też: Od początku roku ponad 500 tys. Polaków zmieniło operatora komórkowego. Kto zyskał, a kto stracił?

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku klientów usług przedpłaconych (prepaid). Użytkownicy, którzy mają nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y oraz pakiet danych na okres minimum 30 dni, otrzymają co miesiąc do wykorzystania na terenie UE pakiet 100 minut na połączenia przychodzące i wychodzące, 50 SMS-ów a także 500 MB internetu. Tu również po przekroczeniu zostanie zastosowana opłata 14,91 zł za 1 GB.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: