Czekacie na nowe Diablo? Mamy świetne wieści prosto od producenta popularnej serii gier

Na stronie internetowej firmy Blizzard pojawiło się właśnie ogłoszenie o pracy dla specjalisty zajmującego się tworzeniem projektu klimatycznych lochów ulokowanych w uniwersum Diablo. To może oznaczać, że po kilku latach milczenia doczekamy się następcy Diablo III.

O nowym niezapowiedzianym projekcie Blizzarda z uniwersum Diablo wiadomo na razie niewiele. Warto wspomnieć, że ogłoszenie o pracę pojawia się na kilka dni przed rozpoczęciem jednej z największych imprez dla graczy, czyli targów Electronic Entertainment Expo 2018 odbywających się w dniach 9 - 12 czerwca w Los Angeles.

Ogłoszenie o pracę dla specjalisty od projektowania lochów w uniwersum DiabloOgłoszenie o pracę dla specjalisty od projektowania lochów w uniwersum Diablo fot. Blizzard (zrzuty ekranowe)

Od premiery Diablo III, czyli ostatniej części piekielnego cyklu minęło już ponad sześć lat. W międzyczasie Blizzard wydał dodatek Reaper of Souls. W osobnej aktualizacji pojawiła się też postać Nekromanty, a gra trafiła ostatecznie na konsole nowej generacji, czyli Xboksa One i PlayStation 4.

Równie dobrze może chodzić o kolejny dodatek do Diablo III albo konwersję gry dla konsoli Nintendo Switch, o której niedawno spekulowała branża.

Czytaj też: To najbardziej wyczekiwana polska gra w historii. Cyberpunk 2077 z godzinną prezentacją na E3 2018?

Ja mocno wierzę, że w ten sposób rozpoczynają się jednak prace nad pełnym Diablo IV. Wiem, że Blizzard kazał nam czekać na obecną część gry aż 12 lat, ale nie tracę nadziei, że zbieżność ogłoszenia i targów E3 nie jest w tej sytuacji kompletnym przypadkiem.

Tym samym muszę uzbroić się w cierpliwość. Z pewnością gra szybko nie ujrzy światła dziennego. Na pewno nie stanie się to przed rokiem 2020.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: