Uwiecznij wspomnienia z wakacji: dobre aparaty fotograficzne w atrakcyjnych cenach

Znudziło ci się robienie zdjęć smartphonem? Zainwestuj w dobry aparat fotograficzny, który upiększy twoje wspomnienia!

Czy klasyczny aparat fotograficzny to przeżytek? 

Aparaty fotograficzneAparaty fotograficzne / fot. pixabay, materiały partnerów

W dobie wszystko posiadających smartphonów niektóre urządzenia jak kamera, iPod czy właśnie aparat fotograficzny odchodzą w zapomnienie. Jednak nadal jest wielu miłośników klasycznych aparatów. Co więcej, coraz bardziej popularne stają się obecnie słynne polaroidy, które umożliwiają nam natychmiastowe drukowanie wykonanych zdjęć! To świetna alternatywna dla smartphona (on nie potrafi tak szybko drukować). 

Jak kupić dobry aparat fotograficzny na podróż? Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, czy wolisz aparat kompaktowy czy lustrzankę. Ta druga opcja będzie lepsza dla profesjonalistów i miłośników naprawdę dobrej jakości zdjęć. Niestety wtedy musisz się liczyć z o wiele większą ceną. Jeżeli chcesz po prostu zatrzymać wspomnienia z wakacji, to spokojnie wystarczy ci poręczny aparat kompaktowy. 

Bardzo ważna w podróży jest także ciężkość aparatu. Z pewnością będziesz go mieć cały czas przy sobie, więc podczas zakupu zwróć na to uwagę. Sprawdź też czy dobrze leży w dłoni i czy łatwo się nim obsługiwać. Dobrze też jeśli będzie wyposażony w szereg ułatwiających użytkowanie funkcji jak: stabilizator obrazu, timer, możliwość nagrywania wideo, możliwość dołożenia karty pamięci, dobrej jakości zoom oraz przydatne złącza i akcesoria do rozbudowy.

Szukasz nowego aparatu? Mamy więc dla ciebie przegląd najciekawszych modeli w cenach poniżej 2000 zł. 

Więcej o: