Cyberpunk 2077 zaprezentowany! Jest nowy zwiastun wyczekiwanej gry Polaków z CD Projekt RED

Daniel Maikowski
CD Projekt RED odkrywa karty. Twórcy gier z serii "Wiedźmin" pojawili się na konferencji Microsoftu podczas targów E3 2018 w Los Angeles i zaprezentowali zwiastun swojej najnowszej produkcji - Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat - nie tylko w nad Wisłą, lecz także na całym świecie. O nowym projekcie polskiego studia CD Projekt RED po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2013 roku. Przez kolejne lata prace nad grą utrzymywane były w ścisłej tajemnicy. Sytuacja zmieniła się dopiero w tym roku.

Najpierw na oficjalnym koncie Cyberpunk 2077 w serwisie Twitter pojawił się pierwszy wpis od bardzo dawna, następnie studio CD Projekt RED potwierdziło swoją obecność na tegorocznych targach E3 2018 w Los Angeles, a wreszcie - dosłownie kilka dni temu - twórcy gry zarejestrowali oficjalny znak towarowy "Cyberpunk 2077".

W niedzielę CD Projekt RED wreszcie odkrył karty i zaprezentował nowy zwiastun gry  - podczas konferencji Microsoftu. Wybór firmy z Redmond jako partnera przy promocji Cyberpunk 2077 nie jest zaskoczeniem. Polskie studio współpracowało z Microsoftem również w poprzednich latach - m.in. przy okazji premiery trzeciej części Wiedźmina.

 

Cyberpunk 2077 hitem konferencji Microsoftu

O tym, jak bardzo wyczekiwaną przez graczy produkcją jest Cyberpunk 2077, może świadczyć fakt, że prezentacja jej nowego trailera zwieńczyła konferencję.

Sam zwiastun prezentuje się naprawdę imponująco. CD Projekt RED szykuje hitową produkcję i chce zabrać nas do otwartego i futurystycznego świata, który tętni życiem.

Fabuła gry wciąż jest owiana tajemnicą. Wiemy, że głównym bohaterem Cyberpunk 2077 jest mężczyzna o imieniu "V", mieszkaniec futurystycznej metropolii Night City, która w tytułowym 2077 roku została okrzyknięta mianem najniebezpieczniejszego miasta na świecie. Wiemy również, że cała produkcja oparta jest na  popularnym papierowym systemie RPG "Cyberpunk" autorstwa Mike Pondsmitha.

Już w ubiegłym roku współzałożyciel CD Projekt Michał Kiciński zdradził w rozmowie z  Next.gazeta.pl, że Cyberpunk 2077 będzie największym projektem w historii studia.

Uważam, że w przypadku "Cyberpunka" CD Projekt będzie mógł powalczyć nie tylko o prestiżowe nagrody i wyróżnienia, ale również o wielki sukces komercyjny. Połączenie tych dwóch elementów w branży gier jest trudne, ale jak najbardziej możliwe, o czym dziś świadczy przykład Rockstara, a wcześniej Blizzarda

- podkreślił Kiciński.

Niestety Cyberpunk 2077 wciąż nie ma wyznaczonej daty premiery. Nie powinniśmy jednak spodziewać się nowej gry CDR wcześniej niż na przełomie 2019 i 2020 roku.

 

Techland zaskakuje. Będzie sequel Dying Light!

Jeszcze większa niespodzianką podczas konferencji Microsoftu na targach E3 2018 była bez wątpienia prezentacja zwiastunu sequela Dying Light - gry wrocławskiego studia Techland, która kilka lat temu została znakomicie przyjęta przez graczy.

Dying Light 2 przeniesie nas do postapokaliptycznego świata określanego mianem "Współczesnego Średniowiecza", w którym przyjdzie nam zmierzyć się nie tylko z przerażającymi zombie, lecz także ze znacznie bardziej okrutnym przeciwnikiem - ludźmi.

Szykuje się jeszcze większa i jeszcze bardziej spektakularna produkcja, w której gracz stanie przed trudnymi moralnymi decyzjami, a które to znajdą swoje odzwierciedlenie w otaczającym nas świecie. Za scenariusz gry odpowiada znany w branży Chris Avellone.

Więcej o: