Microsoft porzuca starsze produkty. Nie odpowie już na pytania dotyczące Windowsa 7 czy Office'a 2013

Microsoft postanowił porzucić kilka starszych produktów ze swojego portfolio, m.in. wciąż bardzo popularnego Windowsa 7. Jeśli macie pytania, na oficjalnym forum nie doczekacie się już odpowiedzi.

Niektóre, wciąż bardzo popularne produkty Microsoftu zestarzały się szybciej niż byśmy tego chcieli. I choć łączą spore grono wiernych użytkowników, Microsoft nie może wciąż skupiać na nich całej swojej uwagi.

Mowa tu o systemach Windows 7, 8.1 oraz 8.1 RT, a także pakietach biurowych Office 2010 i 2013. Wymienione produkty już wcześniej straciły wsparcie podstawowe, teraz Microsoft postanowił zrezygnować z obserwowania ich na swoim oficjalnym forum. 

Pracownicy Microsoft, którzy codziennie przeszukują forum odpowiadając na pytania i rozwiązując problemy użytkowników zaprzestaną aktywności na wątkach dotyczących wymienionych produktów. Teraz będą mogli poświęcić więcej uwagi m.in. Windowsowi 10.

Na szczęście amerykański producent nie zamierza zamykać sekcji związanych ze starszymi systemami operacyjnymi lub pakietami biurowymi. Użytkownicy w dalszym ciągu mogą liczyć na odpowiedzi społeczności zrzeszonej na forum, ale nie ekspertów samego Microsoftu.

Wymienione fora Microsoft będą miały przesunięty okres opieki, a personel firmy Microsoft nie będzie już zapewniał wsparcia technicznego. Nie będzie proaktywnych recenzji, monitorowania, odpowiadania na pytania ani oznaczania odpowiedzi. Fora będą nadal moderowane przez pracowników, aby zagwarantować, że użytkownicy mogą angażować się w bezpieczne i pozytywne środowisko

- napisał Microsoft w informacji na ten temat.

Żaden z produktów nie traci też gwarantowanego wsparcia dodatkowego, a więc regularnych aktualizacji z zakresu bezpieczeństwa.

Warto przypomnieć, że w przypadku Windowsa 7 (Service Pack 1) jest ono oferowane aż do stycznia 2020 roku, a nowszy Windows 8.1 będzie objęty wsparciem dodatkowym 3 lata dłużej.

Swoją wersję Windowsa sprawdzisz np. klikając prawym przyciskiem myszy na "Ten komputer" i wybierając "Właściwości". Numer kompilacji można znaleźć wchodząc w aplikację "Informacje o systemie".

Więcej o: