Kupujesz na Amazonie? Teraz dostaniesz spore ułatwienie. Zapłacisz szybko i bez użycia karty

Niemiecki oddział Amazona wprowadza dla użytkowników z Polski możliwość płatności przelewem. Teraz można zapłacić szybko, bez konieczności przepisywania numeru karty i co najważniejsze w złotówkach.

Polskiego oddziału Amazona z dedykowaną stroną jak na razie się nie doczekaliśmy, ale od dłuższego czasu możemy zamawiać produkty na stronie niemieckiego amazon.de.

Nie ma żadnego problemu z dostawą do kraju, a strona jest dostępna również w języku polskim. Sporo Polaków korzysta więc z niemieckiego Amazona. Teraz dostają kolejne ułatwienie.

Klienci będą mogli zapłacić przelewem za pomocą usługi Przelewy24. Wystarczy mieć konto w jednym z polskich banków. Dotychczas płatności trzeba było dokonywać kartą kredytową lub debetową i były rozliczane w euro. Teraz zostaną automatycznie przeliczone na złotówki.

Od teraz klienci posiadający konto w polskim banku mogą płacić za zamówienia za pomocą serwisu Przelewy24. Wystarczy wybrać tę metodę płatności przy kasie. Po złożeniu zamówienia kwota do zapłaty zostanie automatycznie przeliczona na złotówki przez serwis Przelewy24

- czytamy na stronie amazon.de.

Ta zmiana z pewnością ułatwi płacenie za produkty. Nie trzeba będzie przepisywać numeru karty płatniczej, a jedynie zalogować się do swojego banku. Wiele osób bardzo nie lubi też korzystać z kart w internecie.

Czytaj też: Amazon znów stawia na Polskę. Zatrudni kolejnych specjalistów od badań, rozwoju i e-commerce

Możliwość zapłaty szybkim przelewem mamy od bardzo dawna np. na Allegro czy w bardzo wielu polskich sklepach. Teraz do grona dołącza Amazon. Bardzo dużą zaletą jest też to, że będziemy znali dokładną kwotę obciążenia w złotówkach jeszcze przed zatwierdzeniem płatności.

Aby skorzystać z płatności przez serwis Przelewy24 wystarczy w obszarze "Metody płatności" wybrać opcję "Zapłać przelewem bankowym – Przelewy24". Wtedy zostaniemy automatycznie przekierowani na stronę płatności.

Przelewy24 w AmazoniePrzelewy24 w Amazonie fot. Amazon

Niestety z płatności przez serwis Przelewy24 nie skorzystamy składając zamówienia przy użyciu opcji 1-Click, zamówień treści cyfrowych oraz subskrypcji (w tym członkostwa w programie Amazon Prime). Za wszystkie pozostałe produkty będzie można już zapłacić nową metodą.

---

Jacek Walkiewicz: Widzę szanse w problemach, a wcześniej widziałem problemy w szansach [NEXT TIME]

Więcej o: