Ważne nowości w Zdjęciach Google. Jedna z nich pozwoli regulować stopień rozmycia tła

Zdjęcia Google staną się jeszcze bardziej funkcjonalne za sprawą nowości jakie wypatrzono w kodzie aplikacji. Chodzi między innymi o możliwość regulacji stopnia rozmycia tła na zdjęciach portretowych. Takiego rozwiązania w edytorze jeszcze nie mieliśmy.

Pierwsza z nowości jest ściśle związana z coraz popularniejszym trybem portretowym w smartfonach. Pozwala on sztucznie rozmyć tło za fotografowaną osobą, aby sprawić wrażenie zdjęcia wykonanego profesjonalnym aparatem. Stopień tego rozmycia możemy oczywiście kontrolować w samym smartfonie lub w aplikacji od producenta. Teraz również taką opcję dostaną użytkownicy Zdjęć Google.

Przypuszczalnie w edytorze do Zdjęć Google dostaniemy dodatkowe suwaki, których użycie pozwoli dostosować intensywność rozmycia tła, a także ustawić głębię ostrości. Nie wiadomo jeszcze kiedy finalnie nowa funkcja zostanie udostępniona użytkownikom. Jednak jej obecność w kodzie źródłowym wskazuje, że jest na co czekać.

Więcej miejsca na kolejne zdjęcia

Kolejna nowość w Zdjęciach Google dotyczy bezpośrednio przestrzeni jaką zajmują fotografie oraz pliki wideo na serwerach Google. Do tej pory aplikacja dbała o zwalnianie miejsca na smartfonie użytkownika, kiedy kopia multimediów była już zabezpieczona na dyskach Google.

Czytaj też: Na SMS-a ze smartfonu z Androidem odpowiesz na komputerze. Google wprowadza długo oczekiwaną funkcję

Teraz przestrzeń współdzieloną między różnymi usługami Google będzie można zwiększyć przez kompresję danych. Dotychczas taką opcję mieli wyłącznie użytkownicy Zdjęć Google w aplikacji stacjonarnej. Teraz odpowiednie ustawienia kompresji znajdą się również w wersji mobilnej.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: