Jaki odkurzacz piorący wybrać? Zobacz wybrane modele w okazyjnych cenach

Odkurzacze piorące to doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają wielofunkcyjnego urządzenia, które ułatwi codzienne porządki. Nie tylko odkurza, ale także usuwa plamy z dywanu i tapicerki, pomaga pozbyć się roztoczy i nawilża powietrze. Wybraliśmy dla was kilkanaście wartych uwagi modeli w dobrych cenach.

Odkurzacz piorący tradycyjny

Odkrzacz piorący działa w bardzo prosty sposób. Na powierzchnię nanoszony jest środek czyszczący, który rozpuszcza brud, a następnie jest wszystko wciągane jest z powrotem do odkurzacza - do pojemnika na brudną wodę. Tego typu sprzęt przyda się przede wszystkim osobom, które mają w domu dywany, zwłaszcza jeśli wśród domowników są także dzieci i zwierzęta. Warto zwrócić uwagę na to, by odkurzacz piorący miał dodatkowo końcówkę, która pozwala na usuwanie rozlanego płynu z powierzchni. Ważna będzie również siła ssania odkurzacza oraz moc silnika. Do dywanów z długim włosiem potrzebujemy mocniejszego odkurzacza - około 2000 W, ale do paneli i podług drewnianych wystarczy taki z mocą około 1200 W. W przypadku jeśli w domu są alergicy, warto poszukać odkurzacza z filtrem HEPA. Niestety klasyczne odkurzacze piorące są dosyć duże, a filtr powinien być czyszczony po każdym użyciu. 

Odkurzacz piorący tradycyjnyOdkurzacz piorący tradycyjny kolaż redakcja, materiały partnerów

Odkurzacz piorący pionowy

W mniejszych mieszkaniach z powodzeniem jednak sprawdzi się pionowy odkurzacz piorący. Zajmuje mniej miejsca, ale jednocześnie ma mniejsze zbiorniki, dlatego sprzątanie bardzo dużych mieszkań czy domów może być kłopotliwe. Odkurzacze pionowe, zwłaszcza bezprzewodowe są też zazwyczaj droższe od modeli tradycyjnych, jednak przemawia za nimi ich kompaktowy rozmiar. Na rynku znajdziemy znacznie mniej odkurzaczy pionowych piorących niż tradycyjnych, ale udało nam się wybrać dla was kilka ciekawych propozycji. 

Odkurzacz piorący pionowy Philips PowerPro Aqua 3w1Odkurzacz piorący pionowy Philips PowerPro Aqua 3w1 fot. Philips

Zobaczcie więcej pionowych odkurzaczy, które sprawdzą się przy różnych zadaniach >>>

Więcej o: