Apple patentuje technologię przesyłania energii między urządzeniami. Będziemy pożyczać sobie prąd?
Apple nigdy nie imponowało pomysłami dotyczącymi ładowania smartfonów. Na przykład obecne u wielu producentów od wielu lat ładowanie indukcyjne Apple wprowadziło dopiero w iPhonie X i 8. Żaden ze smartfonów firmy nie imponuje jednak pojemną baterią.
Ciężko zatem spodziewać się po Apple rewolucji w tym, wymagającym sporych zmian aspekcie. Amerykański gigant ma jednak pomysł na szybko rozładowujące się baterie. Otrzymało właśnie od Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) nowy patent.
Jak możemy przeczytać na stronie urzędu, Apple chce w swoich smartfonach zastosować specjalne cewki do ładowania indukcyjnego, które mogłyby przesyłać energię w obie strony. Takie urządzenie mogłoby być zatem nie tylko ładowane, ale również ładowałoby inne sprzęty korzystając z energii swojego akumulatora.
Nowy patent Apple - przesyłanie energii między urządzeniami fot. screen z dokumentu USPTO
Na załączonych przez Apple szkicach można zauważyć, że firma chciałaby wyposażyć w taką technologię nie tylko iPhone'y ale również MacBooki, iPady czy Apple Watche. Zasada byłaby prosta - większe urządzenia mogłoby "pożyczyć" trochę energii mniejszemu.
Tym sposobem gdy rozładuje się zegarek od Apple można byłoby podładować m.in. za pomocą iPhone'a. Bez użycia kabli. Smartfon mógłby pożyczyć prąd od iPada lub komputera Apple. Jedyne co trzeba zrobić to zbliżyć oba urządzenia do siebie.
Nowy patent Apple - przesyłanie energii między urządzeniami fot. screen z dokumentu USPTO
Na razie nie wiadomo jednak jak Apple wyobraża sobie ładowanie baterii w urządzeniach w ten sposób. O ile w przypadku ładowania ogniw korzystając z MacBooka miałoby sens, bo laptop ma wyznaczone do tego miejsca, o tyle w przypadku pozostałych urządzeń, podczas ładowania pozostawałyby bezużyteczne.
Niestety samo przyznanie patentu przez USPTO nie oznacza jeszcze, że Apple kiedykolwiek wprowadzi podobne rozwiązanie do swoich urządzeń. Jeśli jednak na to się zdecyduje, to nieprędko się go doczekamy. Opracowanie uniwersalnej technologii i implementacja jej w całym ekosystemie może jednak zająć nawet kilka lat.
---
-
500 plus. Jedna bardzo ważna zmiana i dotyczy wszystkich, którzy korzystają ze świadczenia
-
Nadmierna śmiertelność w Polsce była jesienią najwyższa w całej Unii Europejskiej [WYKRES DNIA]
-
Szczepionka na koronawirusa. Włochy chcą podjąć kroki prawne przeciwko Pfizerowi z powodu opóźnień
-
W przyszłym tygodniu decyzja dotycząca obostrzeń. Premier: Scenariusze "być może będą bardziej pozytywne"
-
Nawalny opublikował materiał o "pałacu dla Putina". "Wygląda jak rezydencja barona narkotykowego"
- "Sueddeutsche Zeitung": Nord Stream 2 pozostanie tematem spornym z USA
- Chiny nakładają sankcje na 28 Amerykanów z administracji Donalda Trumpa. Za "szalone działania"
- Biden "przejął" od Trumpa bliskie rekordów indeksy na Wall Street. Ale także ogromny dług publiczny
- Kiedy nastąpi otwarcie biznesu? Piotr Müller: Decyzje ws. lockdownu w przyszłym tygodniu
- Jest zgoda Brukseli na program wsparcia dla polskich firm. Do przedsiębiorców popłynie 1,9 mld euro