Dwa lata temu Facebook zdecydował się na dość odważny krok. Rozszerzył wachlarz ikonek, które mają wyrazić nasz stosunek do umieszczonego w serwisie postu. Zamiast kłopotliwego w niektórych sytuacjach "Lubię to" pojawiło się sześć nowych emotikonek: "Kocham to", "Haha", "Super", "Wow", "Smutny" oraz "Wkurzony".
Niektórzy użytkownicy zauważyli, że od kilku dni mają możliwość korzystania z zupełnie nowych reakcji. Są one dostępne tylko dla wybranych osób korzystających z mobilnej aplikacji Androida. Nie widać ich ani na iPhone'ach, ani na komputerach.
Wśród nowych ikonek widoczne są przynajmniej trzy: kwiat, samolot i ogień.
By zobaczyć nową funkcję należy uruchomić mobilną aplikację Facebooka, otworzyć post, a następnie kliknąć sekcję "Komentarze". Następnie w prawym górnym rogu zobaczymy się ikonka kciuka. Kiedy dłużej ją przytrzymamy rozwinie się lista znanych do tej pory reakcji. Na końcu pojawi się nowa ikonka.
Nowy rodzaj reakcji na FB
Do tej pory ikonki reakcji pozwalały wyrażać emocje. Nie wiadomo jeszcze jaki jest cel wprowadzenia nowych ikon. Facebook najwyraźniej testuje nowe funkcje swojego serwisu.
Czytaj też: 5 ciekawych trików Google Maps. Poznaj je wszystkie
Warto przypomnieć, że kwestia ikonek jest nad wyraz wręcz istotna zarówno dla Faceboka jak i dla Apple czy Google. Największy portal społecznościowy świata w 2016 r. wprowadził prawdziwą rewolucję w ikonkach na Messengerze. Zmiana przez wielu użytkowników przyjęta została krytycznie.