Samsung Galaxy S10 zaskoczy specyfikacją i rozczaruje wyglądem. Ma być bardzo podobny do poprzednika

Galaxy S10 ma być to bardzo mocnym smartfonem z rewelacyjnym ekranem i czytnikiem linii papilarnych ukrytym pod ekranem. Niestety Samsung prawdopodobnie rozczaruje nas designem, który będzie niemal identyczny, jak u poprzednika.

Samsung zanotował ostatnio słabsze wyniki finansowe, a Galaxy S9 nie sprzedaje się tak dobrze, jak powinien. Sytuacji całkowicie nie poprawi też najnowsze urządzenie z serii Galaxy Note, dlatego Galaxy S10 jest dla Samsunga niezwykle istotny.

Smartfon ma zostać pokazany na początku przyszłego roku, ale Samsung pracuje nad nim już od dłuższego czasu. Koreański gigant musi mocno postarać się, aby nowy smartfon z linii Galaxy S był sprzedażowym hitem.

Według nieoficjalnych informacji firma faktycznie wyposaży flagowca w najlepsze podzespoły. Na pokładzie ma znaleźć się następna generacja topowego układu Qualcomma - Snapdragon 855 lub równie wydajny autorki układ Koreańczyków - Exynos 9820.

Do tego oczywiście bardzo wydajny układ graficzny, 6 lub nawet 8 GB RAM i sporo miejsca na dane. Będzie też nieulepszony system inteligentnego skanowania znanego z Galaxy S9 i kilka innych nowości.

Na dokładkę wyczekiwany od niemal dwóch lat ultradźwiękowy skaner linii papilarnych ukryty pod powierzchnią ekranu. Kolejny "Galaxy S" znów zostanie okrzyknięty królem smartfonów, ale czegoś prawdopodobnie mu zabraknie - rewolucji w wyglądzie.

Tak przynajmniej sugeruje na Twitterze sprawdzony informator - Ice Universe, który zdobył informacje od nielojalnych pracowników Samsunga. Jeśli się nie mylą, producent ma zamknąć Galaxy S10 w obudowie niemal identycznej, jak u poprzednika. Wcześiej mówiło się, że Koreańczycy zdecydują się zupełnie zrezygnować z ramek wokół ekranu.

Samsung już od dłuższego czasu nie decyduje się na zmianę wyglądu flagowych smartfonów. Przez to kolejne smartfony z serii Galaxy S i Note są do siebie bardzo podobne.

Sprawdzonego projektu się nie zmienia, jednak w portfolio Koreańczyków przydałaby się rewolucja, jaką zafundowano nam np. podczas premiery Galaxy S8. Może okazać się, że przeciętny użytkownik nie odróżni "Dziesiątki" od kilku poprzednich smartfonów Samsunga.

Czytaj też: Czy Samsung rozważa połączenie serii smartfonów Galaxy S Plus oraz Galaxy Note? To miałoby sens

Na razie jest jednak za wrześnie na pierwsze nieoficjalne zdjęcia potwierdzające informacje Ice Universe. Prawdopodobnie pojawią się bliżej premiery, które powinna odbyć się pod koniec lutego 2019 roku.

---

Veit Stutz: Zamiast wciąż szukać nowych wyzwań, lepiej dłużej zostać na danym stanowisku i wgryźć się w temat [NEXT TIME]

Więcej o: