Polska firma stawia na rozwiązania chińskiego giganta. ABC Data nawiązuje współpracę z Alibabą

Polska firma ABC Data nawiązała strategiczną współpracę z chińskim gigantem branży IT - Alibaba Group. Firmy zaoferują rozwiązania chmurowe w ośmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce.

ABC Data, polska firma działająca w kilku krajach naszego regionu nawiązuje współpracę z zajmującą się rozwiązaniami w chmurze Alibabą Cloud, częścią chińskiego holdingu założonego przez Jacka Ma - Alibaba Group.

Jak dowiadujemy się z informacji prasowej ABC Data, w ramach podpisanej umowy  firma została wyłącznym dystrybutorem usług Alibaba Cloud w Polsce i siedmiu innych krajach regionu: w Czechach, Estonii, Rumunii, na Litwie, Łotwie, Słowacji oraz Węgrzech.

Polski dystrybutor będzie udostępniał pełną gamę usług chmurowych Alibaba Cloud poprzez własną platformę ABC Data Cloud. Będą to m.in. wirtualne serwery, hosting, backup, storage, rozwiązania sieciowe, IoT, Big Data czy AI.

Co ważne, polskie firmy, które zdecydują się na usługi Alibaba Cloud, będą miały dostęp do wsparcia technicznego w języku polskim. Klienci będą mieli możliwość przechowywać swoje dane w data center Alibaba Cloud we Frankfurcie lub 17 innych na całym świecie.

Dzięki bezpośredniej działalności w ośmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej możemy zagwarantować naszym partnerom skuteczne dotarcie do klientów w tym regionie. Jako jedna z pierwszych firm w Europie rozpoczynamy współpracę z Alibaba Cloud i będziemy oferować technologie tego kluczowego dostawcy usług chmurowych za pośrednictwem naszych partnerów w Polsce i w krajach CEE. Zapewniając dostęp do wiodących rozwiązań Alibaba Cloud na platformie ABC Data Cloud liczymy, że coraz więcej polskich firm będzie decydować się na przeniesienie zasobów IT do chmury

- zapowiada Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data S.A.

Zdaniem ABC Data, nowa usługa ma promować transformację cyfrową w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. 

Według prognoz IDC w 2021 roku firmy i instytucje publiczne z Europy Środkowo-Wschodniej wydadzą na usługi chmury publicznej 2,54 mld dolarów, a więc ponad dwukrotnie więcej niż rok wcześniej.

---

Maciej Panek: Byłem na dnie, gdy otworzyłem firmę posiadającą obecnie 3 tys. samochodów [NEXT TIME]

Więcej o: