Składany Galaxy X jeszcze w tym roku. Samsung chce pokazać przełomowy smartfon już w listopadzie

Składany smartfon Samsunga ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Tak przynajmniej twierdz szef działu mobilnego firmy. Czy Koreańczycy wyrobią się z tak ambitnym terminem?

Samsung z pokazaniem składanego smartfona (zwanego Galaxy X) zwleka od lat. W tym czasie za produkcję składanych urządzeń wzięły się już inne firmy. Podobno taki smartfon ma pokazać LG, a tematem interesuje się również m.in. Motorola. Swoją propozycję pokazało też ZTE, ale jest to raczej mało trafione obejście, a nie rozwiązanie problemu składania smartfonów.

Mimo wszystko z nadzieją patrzymy na poczynania Samsunga, który jest podobno najbliżej dopracowania swojego produktu. Nieoficjalnie mówiło się, że telefon Koreańczyków ma być gotowy już pod koniec lutego, na MWC 2019 w Barcelonie. Później bardziej prawdopodobny był styczeń i targi CES w Las Vegas.

Premiera jeszcze w tym roku

Okazuje się jednak, że obie daty są mało prawdopodobne. DJ Koh, dyrektor działu mobilnego w Samsungu w rozmowie z CNBC powiedział, że wyczekiwany smartfon ma pojawić się jeszcze w tym roku, być może podczas konferencji Samsung Developers, która odbędzie się 7 i 8 listopada w San Francisco.

Nie jest to na razie oficjalna data premiery, a jedynie prawdopodobny termin, który Samsung bierze pod uwagę. Skąd taki pośpiech u Samsunga? Najwyraźniej Koreańczycy nie chcą czekać z prezentacją do ostatniej chwili, by nie zostać wyprzedzonym przez któregoś z konkurentów.

embed

Czytaj też: To może być miażdżąca odpowiedź Samsunga na iPhone'a X. Galaxy X zapowiada się na przełom

Zupełnie nowe doświadczenie

DJ Koh zdradził też, że zaprojektowanie takiego smartfona stanowi dla producenta duże wyzwanie. Cały proces, który nazwał "skomplikowanym" firma już jednak "prawie zakończyła".

Jak twierdzi, doświadczenie płynące z używania Galaxy X w pozycji rozłożonej musi być zupełnie różne od tego towarzyszącemu korzystaniu z tabletu. W przeciwnym razie użytkownicy nie widzieliby sensu w zakupie takiego urządzenia.

Smartfon ma być wygodny i użyteczny zarówno w pozycji złożonej, jak i rozłożonej. Oczywiście możemy spodziewać się jednego, elastycznego panelu OLED.

Czy Samsung wyrobi się w dwa miesiące?

Czy Samsungowi faktycznie uda się dotrzymać terminu? Niestety co do tego, można mieć spore wątpliwości. DJ Koh deklaruje, że smartfon jest "prawie gotowy", ale do konferencji Samsung Developers pozostało bardzo niewiele czasu - zaledwie 2 miesiące.

Szef działu mobilnego nie zdradził też, kiedy urządzenie mógłoby trafić do sprzedaży. Można się więc spodziewać, że raczej nieprędko. Bardzo prawdopodobne, że Samsung w listopadzie zamierza jedynie zapowiedzieć nowy smartfon i zdradzić kilka informacji na jego temat. Na realny produkt możemy z kolei trochę poczekać.

Plotki na temat składanego smartfona Samsunga ciągną się przecież od bardzo dawna. Już kilka lat temu wyciekały pierwsze informacje na temat tego smartfona. Widzieliśmy też zdjęcia i filmy. Premiera była jednak regularnie przekładana, a smartfonu wciąż nie zobaczyliśmy.


Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

---

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o: