Torby na laptopa - na uczelnie lub do biura. Przegląd praktycznych modeli

Laptop to narzędzie pracy dla wielu osób, ale dobry komputer to nie wszystko. Jeżeli często podrużujmey z laptopem, to dobra torb czy plecak nie tylko zabezpieczą sprzęt, ale również będą częścią wizerunku. Wybraliśmy praktyczne i stylowe torby na laptopa oraz plecaki, które przypadną do gustu zarówno studentom, jak i biznesmanom.

Torby na laptopa czy plecaki mogą przejąć różne formy, dzięki czemu bez trudu można dobrać ją do swojego stylu, trybu życia czy wykonywanej pracy. Zarówno marki powiązane z elektroniką jak Xiaomi, Acer czy Lenovo jak i te typowo modowe - Calvin Klein, Hugo Boss i inni - mają w swojej ofercie propozycje chroniące laptopy. Różnią się od zwykłych toreb i plecaków przede wszystkim budową, w której przewidziane jest specjalne miejsce zarówno na laptop jak i akcesoria do niego.

Torby na laptopa i plecaki - na co zwracać uwagę?Torby na laptopa i plecaki - na co zwracać uwagę? fot. pexels

Torby na laptopa i plecaki - na co zwracać uwagę?

Wybierając torbę czy plecak na laptop należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rozmiar, aby nasz komputer bez trudu się do niej zmieścił. Zawsze przy torbie czy plecaku na laptop będzie podana informacja w calach, mówiąca o maksymalnej wielkości sprzętu, jaki się w nią zmieści. Dobrze jest również zwrócić uwagę na wagę torby, ponieważ komputery nie należą do najlżejszych sprzętów. Dobrze więc, jeśli torba będzie jak najlżejsza sama w sobie. Zwróćmy uwagę także na solidność wykonania - zarówno materiał, jak i zapięcia i uchwyty. 

Jeśli chodzi o wyposażenie to warto zwrócić uwagę również na dodatkowe kieszenie. Przydadzą się na pewno kieszonki na przyrządy piśmiennicze, dokumenty, smartfon czy większa, w której zmieści się bez problemu zasilacz i akcesoria dodatkowe. Jeżeli planujemy również przygotowywać prezentacje, może nam się przydać większa torba, w której poza laptopem zmieścimy też niewielki projektor czy przenośny skaner. 

Torby na laptopa czy plecaki możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Jednak dobrej jakości torba to inwestycja, która posłuży nam przez długi czas i zabezpieczy laptop i akcesoria przed uszkodzenia mechanicznymi w trakcie podróży. Poniżej kilka wybranych przez nas polecanych modeli. 

Więcej o: