Wielkie nowości w Mapach Google. Dawno nie dostaliśmy tak ciekawych funkcji

Mapy Google to jedna z najczęściej aktualizowanych aplikacji Google. Zazwyczaj dostajemy jednak funkcje pozwalające np. na znalezienie dobrej restauracji. Tym razem Google postanowił ułatwić życie osobom korzystających z samochodów i komunikacji miejskiej.

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o wprowadzeniu w Mapach Google kolejnej funkcji zapowiedzianej na Google I/O. Zyskaliśmy wtedy możliwość głosowania na ulubioną restaurację, w której chcemy zjeść ze znajomymi.

Google jednak nie spoczął na laurach i teraz ogłasza wprowadzenie w Mapach paczki przydatnych nowości.

Mapy pokażą gdzie jest twój autobus

W połowie września Google udostępnił w Mapach (na razie w dwóch polskich miastach - Warszawie i Tarnowie) aktualizowane na żywo informacje o czasie opóźnienia wybranej linii autobusowej czy kolejowej. Dzięki temu mogliśmy samodzielnie oszacować ile minut po czasie możemy stawić się na przystanku.

Teraz Google zrobi to za nas pokazując ile czasu mamy do przyjazdu spóźnionego pojazdu. Dodatkowo w czasie rzeczywistym pokaże na mapie lokalizację wybranego autobusu, tramwaju czy pociągu.

embed

Nowość dla osób korzystających z Parkuj i Jedź

W paczce nowości przygotowanej przez Google znalazła się także funkcja ułatwiająca dojazdy osobom łączącym kilkoma środkami transportu, np. podróż samochodem z transportem publicznym. Dotychczas mogliśmy wybrać tylko jeden z nich.

Mapy połączą wskazówki biorąc pod uwagę kilka sposobów transportu. Wyliczą ile zajmie podróż samochodem do stacji kolejowej lub przystanku autobusowego i pokażą godzinę odjazdu pasującego pociągu, a następnie podadzą szacowany czas przejścia ze stacji docelowej do biura lub domu.

Google wprowadza paczkę nowości w MapachGoogle wprowadza paczkę nowości w Mapach fot. Google (blog.google)

Integracja usług muzycznych z Mapami Google

Ostatnią wielką nowością, którą przygotował Google jest częściowa integracja usług muzycznych Spotify, Apple Music i Google Play Music z Mapami.

Nowa funkcja ma rozwiązać problem uciążliwego przełączania się między aplikacjami korzystając z nawigacji w smartfonie. Osoby słuchające muzyki w samochodzie za pomocą jednej z wyżej wymienionych aplikacji dostaną możliwość kontrolowania playlisty z poziomu wysuwanego paska w aplikacji Mapy.

W smartfonach z Androidem dostaniemy nieco większą integrację ze Spotify. Z poziomu Map będzie można także wybierać swoje ulubione treści, przeglądać piosenki, albumy, podcasty i listy odtwarzania nie przerywając nawigacji.

Google wprowadza paczkę nowości w MapachGoogle wprowadza paczkę nowości w Mapach fot. Google (blog.google)

Google podaje, że paczka nowości powinna trafić do smartfonów z Androidem i iOS na całym świecie jeszcze w tym tygodniu. Nowe funkcje będą dodawane poprzez aktualizację Map w Google Play i App Store.

Czytaj też: Mapy Google dla zaawansowanych. Podpowiadamy jak wykorzystać pełnię możliwości aplikacji [PORADNIK]

---

Wiceprezes Modlina o tym, czy na Mazowszu utrzymają się cztery lotniska

Więcej o: