Filmy na YouTube obejrzysz teraz w miniodtwarzaczu. Mała rzecz, a cieszy

Google dodał właśnie przydatną nowość do desktopowej wersji YouTube'a. Od dziś jednym kliknięciem zminimalizujemy odtwarzany film do niewielkiej ramki w rogu ekranu.

Funkcja miniodtwarzacza na YouTube była testowana już od kilku miesięcy. Teraz Google zdecydowało się wreszcie udostępnić ją wszystkim internautom.

Miniodtwarzacz to tak naprawdę funkcja "picture-in-picture" (obraz w obrazie), która przypomina trochę rozwiązanie już wcześniej dostępne w aplikacji mobilnej pozwalającej na "zminimalizowanie" oglądanego filmu.

Czytaj też: Mapy Google potwierdzają, że Ziemia nie jest płaska. Nowych funkcji jest więcej

Tym razem Google skupiło się jednak na użytkownikach, którzy z YouTube'a korzystają na komputerach za pomocą przeglądarek internetowych

Mini-odtwarzacz na YouTubeMini-odtwarzacz na YouTube fot. screen

Od dziś podczas oglądania filmu samoczynnie pojawia się nowa ikona. Znajduje się  w prawym dolnym rogu, obok ikonek ustawień i powiększenia i odpowiada za "przeniesienie" wideo do mini odtwarzacza.

Mini-odtwarzacz na YouTubeMini-odtwarzacz na YouTube fot. screen

W ten sposób Google dał nam możliwość wygodnego przeglądania YouTube'a i jednoczesnego oglądania filmu w mniejszym oknie. 

Niestety rozwiązanie ma kilka poważnych wad. Google nie daje nam np. żadnej kontroli nad rozmiarem ani lokalizacją odtwarzacza, co może być trochę kłopotliwe.

Z wskakującego okienka z filmem skorzystamy też wyłącznie w karcie z otwartym YouTubem. Nie ma możliwości podglądu filmu podczas pracy poza przeglądarką lub w karcie z inną stron internetową. 

Mini-odtwarzacz na YouTubeMini-odtwarzacz na YouTube fot. screen

Sprawdzaliśmy - nowość (przynajmniej na ten moment) działa w Chrome, Firefoksie i Egde, ale nie można skorzystać z niej w Safari. Użytkownicy ostatniej z przeglądarek, a także Opery mają jednak możliwość skorzystania ze znacznie lepszego trybu picture-in-picture, który wbudowany jest w ich przeglądarki.

---

Więcej o: