Jak stworzyć kino domowe w 4K i nie wydać fortuny? Odtwarzacze, telewizory, soundbary

Rozdzielczość 4K powoli staje się standardem, dzięki czemu rozwiązania pozwalające cieszyć się wizualnymi wrażeniami w tej jakości stają się coraz bardziej przystępne cenowo. Podpowiadamy, co wybrać, by stworzyć kino domowe 4K za rozsądną cenę.

Tanie telewizory 4K

Telewizor będzie oczywiście sercem naszego kina domowego. Jak wspomnieliśmy na początku - technologia 4K staje się na tyle popularna, że nie trzeba wydawać majątku na odtwarzacz, który ją obsłuży. Dzięki temu telewizory 4K dostać możemy w okolicy 2000-2500 zł. Oczywiście wiele będzie zależało od dodatkowych parametrów oraz rozmiaru ekranu, ale wybór jest na tyle duży, że każdy znajdzie taki model, który najlepiej spełni jego oczekiwania. Możemy polecić np. SAMSUNG UE55MU6102KXXH (55 cali) lub PHILIPS 50PUS6162/12 (50 cali) - każdy z nich za około 2200 zł.

Tanie telewizory 4KTanie telewizory 4K fot. pexels

Jaki odtwarzacz Blu-ray 4K wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele odtwarzaczy Blu-ray 4K, których ceny zaczynają się już około 800 zł. Naszym zdaniem jednak bardzo ciekawym rozwiązaniem zamiast klasycznego odtwarzacz będzie konsola Xbox One S lub X. Oba modele mają wbudowany odtwarzacz 4K Ultra HD Blu-ray oraz pozwalają na streamowanie wideo w rozdzielczości 4K Ultra HD z takich serwisów jak Netflix czy Amazon, podczas gdy PlayStation 4 Pro nie odtwarza płyt Blu-ray 4K. Xbox One S dostępny jest w sklepach w okolicy 990 zł lub około 1200 zł z grami. 

Jaki odtwarzacz Blu-ray 4K wybrać?Jaki odtwarzacz Blu-ray 4K wybrać? kolaż redakcja, materiały partnerów, Microsoft

Soundbar zamiast zestawu głośników

Soundbar oczywiście nie zastąpi całego zestawu kolumn 5.1 czy nawet 7.1, jednak jeżeli zależy nam na niższych kosztach to będzie to solidne rozwiązanie. Dobrej jakości soundbar będzie wyposażony w kilka głośników, dzięki czemu dźwięk będzie mocniejszy i czystszy. Warto rozważyć zakup zestawu z osobnym subwooferem, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się pogłębionymi basami. Ceny soundbarów zaczynają się w okolicy 250 zł, a solidne modele można kupić już w okolicy 600 zł. 

Soundbar Magnat SBW 250Soundbar Magnat SBW 250 fot. materiały producenta

Więcej o: