Październikowa aktualizacja Windows 10 wycofana. Z systemu znikały pliki

Microsoft wycofuje wydaną zaledwie kilka dni temu aktualizację October 2018 Update. Wielu użytkowników Windowsa 10 odkryło, że po jej instalacji z systemu znikały prywatne, często bardzo ważne pliki.

To nie pierwszy raz, kiedy Microsoft nie ma szczęścia do dużych aktualizacji dla Windows 10. Tym razem sprawa jest jednak na tyle poważna, że firma zmuszona jest wycofać wydaną kilka dni temu dużą aktualizację dla Windowsa 10.

"October 2018 Update" u niektórych osób powodował ogromne problemy z plikami, które bez powodu znikały z pamięci komputera.

Konkretnie chodzi o dane umieszczone w Bibliotece (foldery dokumenty, obrazy, itd.). Pliki, które - według instrukcji instalatora - miały pozostać bezpiecznie na swoich miejscach, znikały z dysku. Wcześniej występowały też problemy ze sterownikami na komputerach z procesorami Intela.

Historię jednego z pechowych użytkowników Windowsa 10 przytoczył portal ZDNet. Po instalacji październikowej aktualizacji, z folderu "Dokumenty" wyparowało 220 GB ważnych plików, które internauta gromadził przez ostatnie 23 lata.

Po powrocie do wcześniejszej wersji systemu, pliki nie zostały przywrócone, a użytkownik musiał skorzystać z własnej kopii zapasowej umieszczonej na zewnętrznym dysku. Na oficjalnym forum Microsoftu podobnych przypadków jest więcej.

Microsoft wycofuje October 2018 Update dla Windowsa 10Microsoft wycofuje October 2018 Update dla Windowsa 10 fot. screen ze strony Microsoft

Microsoft przyznaje, że problem jest na tyle poważny, że aktualizacja musi zostać wycofana. Na ten moment użytkownicy nie mają już do niej dostępu ani przez Windows Update, ani narzędzie Media Creation Tool.

Wstrzymaliśmy wdrażanie aktualizacji systemu Windows 10 do October 2018 Update (wersja 1809) dla wszystkich użytkowników, ponieważ odkryliśmy odosobnione przypadki utraty plików po instalacji uaktualnienia

- podaje na swojej stronie Microsoft.

Microsoft deklaruje, że znajdzie i naprawi problem. Dopiero, gdy aktualizacja będzie już bezpieczna, zostanie ponownie udostępniona użytkownikom. Na razie nie wiadomo kiedy tak się stanie.

---

Jak ożywiono antyczną Grecję. Rozmawialiśmy z twórcami ACOD

Więcej o: