Trzy drukarki idealne dla ciebie. Do domu, do biura, do firmy

Wybór drukarki nie zawsze jest prosty. Domowi użytkownicy największą uwagę zwrócą na cenę urządzenia i koszty wydruku. Profesjonalni będą wymagać wydajności. Na szczęście na rynku są urządzenia, które pozwalają drukować dużo i tanio. I bez sięgania po zamienniki.

Drukarka domowa, biurowa, profesjonalna - każde z tych urządzeń ma nieco inne parametry, bo wymagania użytkowników nie są przecież identyczne. Jakie modele, technologie, rozwiązania są warte uwagi?

Spośród urządzeń dostępnych na rynku warto wybrać te, które łączą dwie główne cechy idealnej drukarki: są przystępne cenowo i nie wymagają fortuny na oryginalne materiały eksploatacyjne.

Idealna drukarka dla domu

 


Dobrym przykładem urządzenia, które świetnie sprawdzi się w domu i niewielkim biurze jest drukarka laserowa Brother HL-1223WE. Jej kompaktowe wymiary sprawiają, że zmieści się na każdym biurku - nie wymaga dużo miejsca. Sporym atutem jest moduł WiFi. Dzięki niemu nie dość, że unikniemy plątaniny kabli, to jeszcze wygodnie podłączymy dowolne urządzenie. Nie tylko komputer czy laptop, ale tablet czy smartfon. W mgnieniu oka wyślemy więc do druku dowolny dokument niezależnie do tego, w jaki sposób do nas trafi.

Drukarka BrotherDrukarka Brother Fot. Brother

Drukarka jest idealnym przykładem na to, w jaki sposób łączyć wysoką efektywność z niską ceną. Urządzenie jest bowiem w stanie drukować aż 20 stron na minutę. A oryginalny toner kosztuje w tym wypadku zaledwie 99 zł. Niski koszt wydruku sprawia więc, że nie ma potrzeby sięgania po ryzykowne rozwiązania, takie jak korzystanie z tonerów zastępczych.

Drukarka BrotherDrukarka Brother Fot. Brother

Bardziej zaawansowanym urządzeniem  jest model DCP-1623WE. Wyposażono go w skaner, może więc służyć do kopiowania - taki “kombajn” 3w1 sprawdzi się z każdym biurze. Również posiada sieć bezprzewodową. Podobnie jak poprzedni model ma zwiększoną wydajność tonerów (do 1500 stron). 

Dla wymagających użytkowników, którzy potrzebują czegoś więcej, świetnym wyborem jest model MFC-B7715DW. To urządzenie wielofunkcyjne do zadań specjalnych.

Rozdzielczość druku wynosi w tym wypadku aż 1200x1200 dpi. Nawet najdrobniejsze detale, takie jak cienkie linie, niewielkie litery, wykresy będą wyglądać idealnie.

Prędkość druku w tym modelu jest wysokim poziomie - wynosi aż 34 strony na minutę. Brother zadbał też o wyciszenie urządzenia - jego intensywna praca w biurze nie będzie źródłem nadmiernego hałasu i stresu.

Brother nie zapomniał też o ergonomii. Urządzenie jest zaprojektowane tak, by pomimo wielu funkcji, nie zajmowało dużo miejsca.

Drukarka BrotherDrukarka Brother fot. Brother

MFC-B7715DW to urządzenie wielofunkcyjne z serii TonerBenefit, które cechuje się wyjątkową wydajnością dzięki specjalnemu tonerowi dostępnemu w niezwykle przystępnej cenie. Jego parametry pozwalają uzyskać najwyższą jakość druku, spełniają też wszelkie normy wymagane przez producenta, nie narażają sprzętu na uszkodzenia. 

Korzystanie z profesjonalnego modelu wyposażonego w skaner, faks i automatyczny moduł druku dwustronnego nie wymaga szukania oszczędności na tym, co ma kluczowy wpływ na funkcjonalność urządzenia.

Ten model drukarki Brothera jest wart uwagi z kilku innych względów. Zeskanowane dokumenty można błyskawicznie udostępnić w sieci. Urządzenie, za pomocą aplikacji iPrint&Scan, pozwala na obsługę z dowolnego miejsca - również zdalnie. Duży podajnik papieru pozwala z kolei na wygodną pracę.

Wszystkie z omawianych tu drukarek łączy świetny stosunek jakości do ceny. Naprawdę dobrą wiadomością jest to, że - wbrew wielu konkurentom - Brother nie próbuje sobie “odbić” zbyt niskiej ceny urządzenia windując cenę toneru. W tym wypadku i drukarka, i oryginalne, zapewniające bezawaryjną pracę, materiały eksploatacyjne, są po prostu bardzo przystępne. Warto więc skorzystać z urządzenia, które nie rozczaruje kilka miesięcy po zakupie.

Więcej o: