Samsung nie żartował. Oto pierwszy smartfon z "dziurą" w ekranie

Chiński oddział Samsunga opublikował zdjęcia pierwszego smartfona wykorzystującego rozwiązanie Infinity O. Możemy bliżej przejrzeć się urządzeniu, które przednią kamerę ukrytą ma w charakterystycznej dziurze w ekranie.
Zobacz wideo

Zapowiedź wypuszczenia pierwszych smartfonów bez górnej ramki wywołała niemałe poruszenie podczas listopadowego Samsung Developer Conference. Producent zadeklarował zastosowanie czterech nowych sposobów umieszczenia przedniej kamery, które możecie zobaczyć poniżej.

Samsung Developer ConferenceSamsung Developer Conference fot. BP

Smartfon z "dziurą" w ekranie

Teraz na stronie chińskiego sklepu Samsunga pojawił się nowy model Galaxy A8s, który został całkowicie pozbawiony ramek. Problem przedniej kamery rozwiązano, umieszczając ją w dziurze wyciętej w lewym górnym rogu ekranu.

Tym samym Samsung w dalszym ciągu stroni od stosowania wycięcia w formie niewielkiego prostokąta na górze wyświetlacza. W zamian proponuje własne rozwiązanie, które może nie wygląda zbyt atrakcyjnie, ale jest mniejszym złem dla przeciwników notcha.

Samsung Galaxy A8sSamsung Galaxy A8s fot. Samsung (samsungeshop.com.cn)

Samsung szykuje mocnego średniaka

Galaxy A8s zapowiada się na bardzo mocną propozycję ze średniej półki cenowej. Pod maską umieszczono wydajny procesor Snapdragon 710 współpracujący z 6 lub nawet 8 GB pamięci RAM. Przestrzeni na dane jest 128 GB, ale smartfon dostał wsparcie dla kart MicroSD do 512 GB.

Nie zabraknie też baterii o pojemności 3400 mAh, ze wsparciem szybkiego ładowania, i czytnika linii papilarnych, który umieszczono na środku górnej części tylnego panelu obudowy.

Samsung Galaxy A8sSamsung Galaxy A8s fot. Samsung (samsungeshop.com.cn)

Ekran będzie miał z kolei przekątną 6,4 cala, rozdzielczość 1080 x 2340 pixeli i proporcje 19,5:9. Samsung niestety nie informuje na stronie, w jakiej technologii wyświetlacz będzie wykonany. Znając jednak Koreańczyków, można podejrzewać, że postawią na panel AMOLED.

We wspomnianej dziurze w ekranie o średnicy 6,7 mm znalazło się miejsce dla kamery do selfie o rozdzielczości 24 Mpix i przysłonie f/2.0. Z tyłu mamy z kolei zestaw trzech aparatów: głównego o rozdzielczości 24 Mpix i świetle f/1.7, teleobiektywu 10 Mpix z przysłoną f/2.4 i pomocniczej kamerki służącej do "wyciągania" informacji o głębi na zdjęciu.

Samsung Galaxy A8sSamsung Galaxy A8s fot. Samsung (samsungeshop.com.cn)

Smartfon trafi do przedsprzedaży w Chinach już 21 grudnia. Będzie dostępny w kolorach szarym, niebieskim i zielonym. Cena pozostaje na razie nieznana. Nie wiemy też, czy i ewentualnie kiedy urządzenie trafi do Europy.

---

Zobacz wideo
Więcej o: