Znamy wygląd wyczekiwanego flagowca Samsunga. Tak prezentuje się Galaxy S10

Samsung przypadkiem zdradził jedną z tajemnic dotyczących ostatecznego wyglądu nadchodzącego flagowca Galaxy S10. Wygląda na to, że smartfon faktycznie dostanie podłużną "dziurę" w ekranie, w której znajdą się dwa przednie aparaty.
Zobacz wideo

Wygląd Galaxy S10 od tygodniu budzi emocje, bo design smartfona ma być znacząco różny od tego, co Samsung prezentował nam do tej pory. Największą zmianą będzie wygląd przedniego panelu.

Ze wszystkich nieoficjalnych informacji wynika, że Samsung zdecydował się na minimalizację ramek okalających ekran. To z kolei oznacza, że przednia kamerka znajdzie się w specjalnym otworze wyciętym w wyświetlaczu, podobnie jak w pokazanym ostatnio Galaxy A8s.

Dla przypomnienia, mniejszy Galaxy S10 ma dostać pojedynczy aparat do selfie, a większy Galaxy S10 Plus będzie wyposażony w dwie kamerki. Tę drugą informację Samsung właśnie niechcący potwierdził.

Screen z dziwnym paskiem powiadomień

Potwierdza ją zrzut ekranu, który został udostępnionych niektórym osobom testującym nową nakładkę Samsunga - One UI. 

Przyglądając się bliżej nietrudno zauważyć, że ikonki na pasku notyfikacji, które normalnie znajdują się przy prawej krawędzi tym razem są umieszczone bliżej środka. Jak wynika z przecieków, dokładnie w tym miejscu ma się znajdować aparat do selfie. Luka jest też na tyle duża, że zmieści się tak podłużne wycięcie na podwójną kamerkę Galaxy S10 Plus.

Oczywiście nie mamy żadnej pewności, że zrzut ekranu pochodzi z gotowego Galaxy S10 Plus, a Samsung "po drodze" nie zmienił zdania co do umiejscowienia charakterystycznej "dziury" w ekranie. Smartfon ma jednak zadebiutować już w lutym, czasu jest więc na tyle mało, że Koreańczycy nie ryzykowaliby z wprowadzaniem zmian w projekcie.

Wygląd budzi kontrowersje

O ile chęć zminimalizowania ramek wokół ekranu jest godna pochwały, to już umiejscowienie aparatu do selfie, szczególnie w przypadku Samsunga Galaxy S10 Plus budzi mieszane odczucie. Takie rozwiązanie zapewne nie każdemu się spodoba.

 

W ostatnich dniach w sieci pojawia się coraz więcej przecieków (takich jak film powyżej) na temat wyglądu nowych flagowców Samsunga.

Co więcej, niemal wszystkie są ze sobą zgodne, jest więc prawie pewne, że właśnie tak będą wyglądały jedne z najbardziej wyczekiwanych smartfonów 2019 roku.

Więcej o: